Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Udane starty pływaków Delfina

2018-04-25 13:56:18 (ost. akt: 2018-04-25 14:22:15)

Nie próżnowali w ostatnim czasie pływacy malborskiego Delfina. Najpierw wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Gdańsku.

Z kompletem zwycięstw wróciła jak zawsze niezawodna Wiktoria Grabara. Pierwszego dnia, nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom, zarówno na 200m stylem grzbietowym, jak i 400m stylem dowolnym. Drugiego dnia tylko potwierdziła swoja wysoką formę, deklasując rywalki na 100m stylem dowolnym i 100m grzbietowym. Zajmując pierwsze miejsca we wszystkich czterech startach, Wiktoria otrzymała wspaniały puchar oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów. Dobry występ odnotowali także pozostali zawodnicy malborskiego klubu. Klaudia Wolanin zajęła 6 miejsce na 200m stylem grzbietowym, 7 na 400m dowolnym, 6 na 100m dowolnym i 5 na 200m stylem zmiennym. Janek Rażewski zajął kolejno 8 miejsce na 200m stylem grzbietowym, 13 na 400m dowolnym, 8 na 100m dowolnym oraz 9 miejsce na 200m stylem zmiennym.

W miniony weekend natomiast, odbyła się Liga Województwa Pomorskiego Dzieci. Dwukrotnie na podium stanął Mateusz Lauryn, który zajął 2 miejsce na 100m stylem zmiennym i 3 miejsce na 50m stylem grzbietowym, natomiast Igor Jastrzębski zajął 14 miejsce na 100m stylem dowolnym. Dwa bardzo dobre starty pozwoliły zająć Mateuszowi w klasyfikacji ogólnej Ligii Województwa Pomorskiego 3 miejsce.

Pozostali zawodnicy tego samego dnia, startowali w Aquathlonie w Rumi, dla których był to wyjątkowy start, bowiem oprócz pływania wszyscy zawodnicy dodatkowo musieli ukończyć odpowiedni dla swojej kategorii dystans biegowy. Rewelacyjnie spisała się Klaudia Wolanin, która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Po pływaniu Klaudia zajmowała 4 miejsce, ale bardzo dobry bieg doprowadził ją na najwyższy stopień podium. Najbliżej podium, był Jan Rażewski, który zajął w swojej kategorii 4 miejsce. Do udanych, mogą zaliczyć swoje starty także pozostali zawodnicy, którzy zajmowali kolejno: W kategorii 8-9 lat Filip Dylert 5 miejsce, Zofia Vogelsinger 10 m., Dominika Rzepka 11m., Justyna Dąbrowska 12m., Wiktoria Bojczewska 13m. i Wiktoria Szczepańska 14m. W kategorii 10-11 lat najlepszy był Łukasz Waniewski, który zajął 6 miejsce, a Zuzanna Wolanin 15m. i Anastazja Kwas 16m. W kategorii dziewcząt 12-13 lat, oprócz Klaudii Wolanin startowała Michalina Zalewska, kończąc zawody na 18 miejscu, natomiast wśród chłopców, oprócz Janka Rażewskiego startował Florian Wiśniewski zajmując 29 miejsce. Wśród młodzików najlepiej wypadł Leon Ziniewicz 17m., natomiast Amelia Domżał 23., a Piotr Zakrzewski 26 miejsce. W klasyfikacji amatorzy-weterani 7 miejsce zajął Maciej Rażewski, Jakub Babciak 10, a Roman Babciak 12miejsce.

Wszyscy zawodnicy Delfina bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do swoich startów i mamy nadzieję, że kolejne sukcesy to tylko kwestia czasu. Duża w tym zasługa dwójki trenerów Przemysława Siemieniuka i Agnieszki Barnat, którym należą się duże podziękowania.