Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

2018-04-25 13:02:48 (ost. akt: 2018-04-25 13:13:29)

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku oraz Filia dla Dzieci i Młodzieży wraz z Czytelnią Popularnonaukową – Mediateka, przystąpiły do projektu Academica.

Academica jest bazą setek tysięcy współczesnych publikacji naukowych, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Zapewnia dostęp do ponad 2 000 000 dokumentów  za pośrednictwem terminalu znajdującego się na terenie biblioteki.

W ramach projektu zdigitalizowano i udostępniono artykuły z ponad 2000 polskich czasopism naukowych opublikowanych w latach 2002-2014. Dzięki temu powstała największa w Polsce pełnotekstowa baza publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. Zasób powiększa się każdego dnia.

Czytelnicy mają nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim, natomiast publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.

W Malborku terminale znajdują się po jednym w obu Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z cyfrowej bazy naukowej. Przeszkoleni bibliotekarze zapewnią pomoc w odkrywaniu możliwości jakie zapewnia Academica.

Zapraszamy także do zapoznania się z programem na stronie academica.edu.pl