Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Dzień ZIEMI z Panem PLASTKIEM w bibliotece miejskiej

2018-04-24 15:22:17 (ost. akt: 2018-04-24 15:24:22)

Kampania Dnia Ziemi w 2018 r. przebiega pod hasłem walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Zajęcia tematyczne na ten temat odbyły się 24 kwietnia w Mediatece MBP. Tym razem zawitały do nas dzieci z klasy „0” z SP nr 6.

Biblioteczny Pan Plastek po raz kolejny otworzył swoje magiczne pudełko i udostępnił dzieciom składniki do przeprowadzenia eksperymentów.
Uczniowie wzięli również udział w inscenizacji bajki o plastikowej księżniczce, która to bajka – mamy nadzieję – pozwoliła im zrozumieć, że życie bez plastiku jest bardzo trudne, opakowanie to nie zawsze śmieć, a rozważne jego używanie, składowanie i recykling to poważne wyzwania naszych czasów.

"Plastek i jego zaczarowane pudełko" to europejski program edukacyjny PlasticsEurope przeznaczony dla młodszych uczniów szkoły podstawowej. W Polsce program prowadzony jest od 2011 roku. Program pomaga wzbudzić zainteresowanie zjawiskami i naukami przyrodniczymi i technicznymi (ang. STEM - Science Technology Engineering and Mathematics) wśród dzieci w wieku 6-10 lat. (źródło inf.: www.plasticseurope.org)

Informacja: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku