Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Bursztynki podbiły Lidzbark - Miasto Rytmu

2018-04-23 14:19:46 (ost. akt: 2018-04-23 14:21:06)

22 kwietnia 2018 roku, o godzinie 6 rano, 60-osobowa grupa zespołu BURSZTYNKI wyruszyła na III Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lidzbarku. Nasze zespoły prezentowały się 5 różnych kategoriach wiekowych. Poniżej nadesłana relacja:

W kategorii do 9 lat na II miejscu uplasowały się najmłodsze moje tancerki do 5 lat, Krasnale w utworze Pszczółka Maja, bardzo spodobały się wszystkim uczestnikom, natomiast 7-latki Krasnale Junior, zajęły również bardzo wysoko bo III miejsce.

W kategorii wiekowej 10-14 lat, moje 9 latki Calineczki w tańcu sportowym zdobyły II miejsce, oraz Calineczki Junior w tańcu JAZZ , wytańczyły III miejsce, trudna rywalizacja, gdyż wszystkie kategorie tańca były w jednym koszu.

W najstarszej kat. 15-19 lat startowały nasze skromne BURSZTYNKI, w większości były tam grupy Hip-Hopowe i bardzo liczne, natomiast nasza 8- dziewczynek po raz pierwszy debiutowała w tańcu współczesnymi wytańczyła I miejsce. Malborskie zespoły po raz pierwszy wyruszyły na podbój Warmii i Mazur i od razu z takimi sukcesami. Wszystkie I,II i III miejsca to nie tylko piękne puchary, ale również nagrody pieniężne. Wspaniała organizacja, piękna hala, profesjonalne oświetlenie, szatnie z wyposażeniem. Występy uczestników oceniało profesjonalne jury, w składzie - Magdalena Soszyńska (Soszyńska Dance Academy) i Michał Kaczorex Kaczorowski. Jury gratulowała naszym grupom oraz p. Celinie za super przygotowanie tylu zespołów. W przerwie obrad poproszono wszystkich instruktorów grup tanecznych o pokazy taneczne na scenie, aby pokazały, że też tańczą.

Trudno jest opisać, to co działo się na scenie, wszyscy nasi Rodzice w opisowych bluzkach włączyli się do wspaniałej zabawy, Pani Dyrektor Festiwalu bawiła się z nami, i dołączały kolejno do naszych Bursztynków pozostałe zespoły, widząc jak bawią się nasze dzieci. Dziękuję wspaniałym rodzicom, babciom za wspólny udział w zabawie, za pomoc w szybkim tempie przebrania dzieci, starszym dziewczynkom za opiekę nad dziećmi, które były bez rodziców. Jestem z WAS bardzo dumna. Dziękuję Arturowi Latkiewicz, osoba która zawsze jest z nami, dzięki tej osobie, dzieci mają super nagrania z każdego Festiwalu.
Przed nami kolejne Festiwale, trzymajmy kciuki!