Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Rekordowe gorące ściganie MAL WOPR na Termach Poznańskich

2018-04-18 11:17:33 (ost. akt: 2018-04-18 11:19:37)

Pływacy MAL WOPR nie zwalniają tempa. W trakcie przygotowań do najważniejszych imprez sezonu, malborscy zawodnicy mocno zaakcentowali swoją obecność poza granicami województwa pomorskiego. W miniony weekend trzynastka z nich wzięła udział w ogólnopolskich zawodach na oszołamiającym obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu oraz w również ogólnopolskich, doskonale przygotowanych zawodach w Rypinie.

W zmaganiach pod wielce obiecującą nazwą W Poszukiwaniu Talentów - III Ogólnopolskie Zawody Pływackie, Malbork reprezentował najmłodszy z braci Patoka - Kacper. Nasz zawodnik jako jedyny reprezentant klubu spisał się doskonale wywożąc z Rypina dwa srebrne medale. Jako zaledwie ośmiolatek, Kacper mógł startować tylko dwa razy na dystansach 25 metrowych. Zarówno w stylu dowolnym jak i motylkowym musiał uznać wyższość jedynie zawodnika z Płocka, który również w klasyfikacji generalnej zawodów wyprzedził Kacpra o 24 punkty. Zawody w Rypinie były jednymi z pierwszych naszego młodego pływaka a zajęte miejsca i bardzo dobre rezultaty pozwalają wierzyć, że kariera pływacka stoi przed nim otworem.

Kariera pływacka rozwija się natomiast fantastycznie w przypadku starszych kolegów klubowych Kacpra. Dwunastka zawodników MAL OWPR startowała w sobotnie popołudnie na 50 metrowej pływalni w Poznaniu w zawodach pod nazwą Gorące Ściganie na Termach. Obiekt Term Maltańskich zaimponował malborczykom nie tylko wielkością ale i wysoką temperaturą panującą wewnątrz. Poznańska pływalnia jest przepięknie położona tuż nad brzegiem toru do regat kajakowych, stoku narciarskiego z igielitem i doskonale zorganizowanej infrastruktury rekreacyjnej. Starty na takim obiekcie przysporzyły naszym pływakom wielu wrażeń. Wyścigi, wzorem największych imprez światowych rozpoczynały się od najsilniejszych serii, toteż już na samym początku zawodów na słupkach startowych zobaczyliśmy Paulinę Cierpiałowską. Paulina, będąc najmłodsza w serii, ściany pływalni dotknęła jako druga przegrywając wyścig tylko z pływaczką o dziewięć lat starszą. Czas jaki uzyskała - 1:06,02s jest o sekundę lepszy od jej własnego rekordu okręgu uzyskanego przed tygodniem w Warszawie. Jednak to start na dwukrotnie dłuższym dystansie w tym samym stylu sprawił malborczykom najwięcej radości. Dystans 200m popularnym delfinem Paula pokonała w czasie 2:29,06s, detronizując w ten sposób byłą zawodniczkę Sambora Tczew, której przepłynięcie tego samego dystansu zajęło o ponad 3s więcej a zrobiła to… 37 lat temu… Przez tak długi czas rekord okręgu pozostawał niepokonany. Paulina zdobyła we wszystkich swoich czterech startach pierwsze miejsca. Zostając też najlepszą zawodniczką w klasyfikacji trzynastolatek w stylu dowolnym i motylkowym mogła cieszyć się z dwóch nagród finansowych. Doskonale na poznańskich zawodach spisały się tradycyjnie pozostałe trzynastolatki MAL WOPR. Trzykrotnie druga z dwoma rekordami życiowymi była w stolicy Wielkopolski nasza najlepsza żabkarka, Liliana Szpaczyńska. W stylu grzbietowym z kolei dwa drugie i jedno trzecie miejsce oraz dwa rekordy życiowe zaliczyła Nadia Walentynowicz zaś Magda Mroczek mogła w Poznaniu cieszyć się z drugiego i dwóch trzecich miejsc.

Ta ostatnia będzie z pewnością Termy Maltańskie wspominać z wielkim sentymentem. Płynąc trzy konkurencje stylem dowolnym w wszystkich mogła zapisać sobie nowe, fantastyczne rekordy życiowe i aż dwukrotnie przekroczenie granicy 500pkt FINA. To były wyjątkowo udane zawody dla Magdy. Nie zawiódł też tradycyjnie już Jakub Grapentyn, który wywalczył trzy rekordy życiowe oraz trzecie i czwarte miejsce w konkurencji 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym. Trzy rekordy życiowe i ósma lokata na 100m stylem motylkowym to dorobek Konrada Patoki. Niemal każdy start w Poznaniu pływaków MAL WOPR był startem rekordowym. Nasi pływacy wywalczyli imponującą liczbę rekordów życiowych. Z trzech nowych „życiówek” cieszyli się; Cezary Gwiazdowski, Patrycja Górska, Nikodem Hermanowicz, Mikołaj Szraga i Anna Włodarczyk zaś dwa rekordy wpisał na swoje konto Maciej Kowalski.

Poznańskie Gorące Ściganie na Termach przeszły już do historii ale pływacy malborskiego WOPR będę mieli już niebawem okazję po raz kolejny powalczyć o nowe rekordy na długiej pływalni Już za miesiąc wyjeżdżają na Międzynarodowe Zawody Pływackie do partnerskiego miasta Nordhorn w Niemczech. Tam na otwartym, 50-metrowym akwenie zaprzyjaźnionego klubu WASPO, skonfrontują swoje umiejętności z ponad tysiącem zawodników z kilku krajów.

Informacja: MAL WOPR Malbork