Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

2018-04-18 09:46:41 (ost. akt: 2018-04-18 11:30:33)

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

W zmaganiach turniejowych udział wzięło 5 drużyn z malborskich szkół podstawowych i 3 drużyny oddziałów gimnazjalnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód.

Wśród szkół podstawowych wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce - SP nr 2
II miejsce - SP nr 3
III miejsce - SP nr 9
IV miejsce - SP nr 5
V miejsce - SP nr 6
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół podstawowych zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński

Rywalizacja drużyn oddziałów gimnazjalnych zakończyła się poniższymi wynikami:
I miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 2
II miejsce - drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 1
III miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 5
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród oddziałów gimnazjalnych zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Paulina Machcińska.

Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r. w Nowym Stawie.

Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszego zawodnika w kategorii szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Nadesłała: Ewa Ciechowska