Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Kolejne spotkanie Malborskiego Forum Pomocowego

2018-04-16 14:34:39 (ost. akt: 2018-04-19 09:05:12)

Malborska Rada Organizacji Pozarządowych wraz ze Stowarzyszeniem Malborskie Forum Pomocowe zaprasza na kolejne spotkanie.

http://m.82-200.pl/2018/04/orig/plakat-forum-kwiecien2-2798.jpg
Poniżej treść zaproszenia:
Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, środowiska, wspólnoty, związki wyznaniowe wszelkich denominacji, osoby indywidulane zainteresowane udzielaniem pomocy lub chcących się dowiedzieć jak, gdzie i komu sensownie pomocy tej udzielać. Wszystkich, którzy chcą porozmawiać o problemach dotyczących naszego Miasta - w tym zakresie. A I nie tylko, wszak mamy także sukcesy. Jak w rodzinie.

Spotkanie FORUM POMOCOWEGO wraz podsumowaniem roku kadencji Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych Sektor III NGO (ang. non-government organization) - Zapraszamy aby spotkać, poznać się bardziej, policzyć, powymieniać doświadczenia z działalności. To może być wielkie święto organizacji, stowarzyszeń i fundacji. Zależy to od naszego wspólnego zaangażowania i chęci współpracy.

Zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji pomocowych formalnych i nieformalnych. Specjalistów, fachowców od udzielania wsparcia, pomagania i prawnych aspektów tychże a i otrzymywania pomocy. Fachowców od terapii, profilaktyki i prewencji. Tych od wolontariatu, i od organizacji kościelnych, zborowych. Od NGO będzie między innymi Fundacja Pokolenia z ofertą z tzw. Akumulatora. Zaprosiliśmy przedstawicieli ludzi biznesu znanych także z działań swoich firm w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy serdecznie i Ciebie!
Wszak Malbork, wszyscy pospołu - jesteśmy jedną społecznością. Myślimy różnie, mamy rożne światopoglądy. Łączy nas jedno - jesteśmy związani z Malborkiem. mieszkamy tu, bądź pracujemy. Jesteśmy związani czasami i w inny sposób, nasze losy współgrają z biciem serca tego Miasta. Nic więc dziwnego byśmy chcieli, aby był to zdrowy organizm. Temu, by w istocie tak było - służy m.in Malborskie Forum Pomocowe.

Jest ono otwarte dla wszystkich. Spotkanie Forum objął patronatem Burmistrz Miasta Malborka – Marek Charzewski. Patronat medialny objęła Gazeta Malborska i blog informacyjno - pomocowy Lokalna Gazeta Obywatelska.
Spotkanie będzie miało charakter moderowanej dyskusji (dwoje moderatorów) gdzie zgłoszone wcześniej osoby, organizacje czy instytucje – poruszą sygnalnie problem, uwypuklą konieczność, podpowiedzą rozwiązania ofertowe, etc. Będą miały na to swoje tzw. 5 minut (tu nawet dosłownie i czasem krócej – 3 minuty). W drugiej turze będzie możliwość wymienić się informacjami, przedyskutować co dalej konkretnie i gdzie, wymienić wizytówki – i pragmatycznie wziąć się za działania.

To także podsumowanie rocznej kadencji MROP – więc także możliwość indywidualnych rozmów z członkami Rady, kontaktów i podpowiedzi co jeszcze moglibyśmy w tym obszarze zmienić, poprawić w Malborku.
Środa 25 kwietnia godzina od 17.00 – 19.30 (mniej więcej), Sala Konferencyjna (parter) budynku obecnego Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki 54 (dawny budynek wydziału promocji UM Malborka)


W imieniu organizatorów:
Andrzej Panek – przewodniczący MROP
Krzysztof Hajbowicz – inicjator Forum

KONTAKT 695 776 898
malborskie.forum.pomocowe@wp.pl