Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Niebieski pikniki, rodzinna atmosfera i biegi dla autyzmu

2018-04-16 11:46:56 (ost. akt: 2018-04-16 12:21:13)

Piękna pogoda, sportowy duch i kolor niebieski rządziły w sobotę (14.04) na obiekcie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej w Malborku, gdzie dzieci i dorośli pobiegli w III Pikniku Biegowym oraz Marszu Nordic Walking „Dla Autyzmu”, aby w ten sposób wyrazić swoje wsparcie i solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm oraz z ich rodzinami.

Zawody otworzył starosta Mirosław Czapla, który podkreślił, że złoty medal należy się każdemu, kto ukończy bieg. Trasę 5 km przebiegł również burmistrz Marek Charzewski.

Jak sama nazwa imprezy wskazuje, było to nie tylko spotkanie sportowe, ale również wspaniały rodzinny piknik z mocą atrakcji dla dzieci – loteria, malowanie buziek, trampoliny, bańki mydlane, kiełbaski z ogniska i wiele innych.

W zawodach dla dorosłych udział wzięło około dwieście osób. Nieco mniej, bo 138 osób startowało w biegach dla dzieci. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody.

Triumfatorem biegu na 5 km wśród dorosłych z wynikiem 0:18:20 został Daniel Taras z 22 BLT Malbork, wśród pań pierwsza metę przekroczyła Ania Koziarska z Pułku Wsparcia Dowodzenia DWD PW w Elblągu (0:21:00).

W marszu Nordic Walking pierwszy zameldował się Zbigniew Gwizdała (0:33:06), z kobiet najszybciej przybyła Aleksandra Toporek z Przodkowo TEAM DEAF (0:39:16).

Osobną kategorię tworzyły małżeństwa. W biegu wystartowało 12 par, najszybsi byli Piotr i Aleksandra Różalscy z łącznym czasem 00:43:46.

Zorganizowanie tak wielkiego i tak sprawnie przeprowadzonego przedsięwzięcia wymagało zaangażowania i pomocy wielu partnerów.

- Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Malborku pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom ,,które zaszczyciły nas swoją obecnością na III Pikniku Biegowym i Marszu Nordic Walking „DLA AUTYZMU”. Szczególne podziękowania dla Starosty Powiatu Malborskiego Pana Mirosława Czapli , Burmistrza Miasta Malbork Pana Marka Charzewskiego , Majora Marcina Krajutowicza z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku , mł. bryg. Janusza Leszczewskiiego ze Straży Pożarnej w Malborku ,Pani Małgorzatcie Korny z SORW w Malborku, Pani Aleksandrze Kapejewskiej z MCKiE. Dziękujemy również Paniom i rodzicom z Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku za ogromne zaangażowanie, poświecenie i rodzinną atmosferę. Podziękowania także dla licznych darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę. Na koniec ogromne podziękowania dla zawodników, zarówno tych najmłodszych jak i dla tych starszych, dzięki wam Piknik Biegowy stał się doskonałą okazją do propagowania wiedzy nt. Autyzmu – tak na Facebooku dziękują organizatorzy imprezy.