Niedziela, 2 kwietnia 2023. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Dzień Argentyny w SP nr 5

2018-04-16 09:42:31 (ost. akt: 2018-04-16 09:49:14)

W Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych, drugich i trzecich gimnazjalnych uczą się języka hiszpańskiego. W ubiegłych latach oprócz zajęć lekcyjnych, szkoła popularyzowała język hiszpański w Dniu Hiszpańskim i Meksykańskim.

6 kwietnia br. uczniowie pod kierunkiem nauczycielek języka hiszpańskiego: Moniki Wojewódki i Bogumiły Grębskiej przygotowali Dzień Argentyński. W trakcie spotkania młodzież poznawała kulturę, obyczaje, kuchnię i sławnych ludzi tego kraju.

Na imprezie pokazano prezentację multimedialną o Argentynie, zaprezentowano sławne i charakterystyczne postaci z tego państwa, filmy z przepisami kulinarnymi, plakaty o specjałach kuchni argentyńskiej. Uroczystości towarzyszyły występy wokalne i taneczne przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Pani Edyty Włodarczyk i Sabiny Orłowskiej. Następnie klasy rozwiązywały zespołowo quiz o Argentynie. Młodzież musiała wykazać się wiedzą o stolicy Argentyny, fladze tego państwa, dużych miastach, państwach graniczących z tym krajem, sławnych osobach i ich zajęciach, potrawach kuchni argentyńskiej. Klasy wyjaśniały także pojęcia: puchero, asado, locro, chuleta, alfajores. Na zakończenie czekał na wszystkich poczęstunek złożony ze specjałów kuchni argentyńskiej, przygotowany przez uczniów i rodziców.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia – dziękują nauczyciele organizujący Dzień Argentyński.

tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku