Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Zapraszamy na wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym!

2018-04-13 15:26:42 (ost. akt: 2018-04-13 15:31:55)

Już 18 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy z cyklu DYPLOMY w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji "Nova Galeria" w Szpitalu Jerozolimskim

Czym jest dyplom?

Plastyk – zawód przyszłości:
Absolwenci Liceum Plastycznego otrzymują tytuł zawodowy plastyka. Co to oznacza w praktyce? Szeroki wachlarz możliwości wyboru drogi zawodowej. Dyplom plastyka umożliwia podjęcie pracy w zawodach, takich jak fotograf, projektant, grafik komputerowy, pracownik branży reklamowej. Absolwenci z dyplomem liceów plastycznych są dziś szczególnie poszukiwani na rynku pracy, a zawód plastyka wpisany został do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Jest to system, który porządkuje kwalifikacje zarówno z zakresu szkolnictwa ogólnego, jak i zawodowego i wyższego. Zawiera, podobnie jak Europejska Rama Kwalifikacji, osiem poziomów określających efekty uczenia się. Zawód plastyka otrzymał w PRK poziom V. Oznacza to, że oprócz typowych dla kształcenia zawodowego treści wkracza również na pole zagadnień typowych dla kształcenia wyższego. Dla absolwentów ważne jest zatem, że ich dyplomy otwierają im drogę do podjęcia pracy w poszukiwanych dziś zawodach oraz, opcjonalnie, do kontynuowania kształcenia na studiach. Profil absolwenta zakłada bowiem zdobycie szeregu umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców. Plastycy to pracownicy firm reklamowych i projektowych, mediów, studiów fotograficznych, instytucji kultury. Dyplom pozwala również na otwarcie własnej działalności gospodarczej, chociażby z zakresu grafiki komputerowej. Od 2017 roku wszystkie te działania są o wiele prostsze i dzięki nadaniu numeru PRK – czytelne dla pracodawców w Polsce i za granicą.

http://m.82-200.pl/2018/04/orig/zaproszeniestr1-2758.jpg
Na wystawie zobaczymy prace autorstwa:
WIKTORIA ZIENTKIEWICZ
ALICJA ZARADKIEWICZ
BARTOSZ ALCHIMOWICZ
PAULINA JANTA-LIPIŃSKA
PATRYCJA CZEREPKO
DAWID KONKEL
ANNA DEMKOWICZ
MICHAŁ KAMIŃSKI
JULIANNA GAWRON
KAROLINA ZABARYŁŁO
WIKTORIA BARANOWSKA
MAGDALENA SADOWA
DAGMARA LIPKA
MAGDALENA GAWRON
ZUZANNA WÓJTOWICZ
WIKTORIA MACIEJEWSKA
AGATA GRZESZ
WIKTORIA KIENIKSMAN


Każdego roku, klasa czwarta kończąca naukę, podsumowuję swoje doświadczenia obroną pracy dyplomowej.

Stres, oficjalna prezentacja przed komisją egzaminacyjną, pytania i odpowiedzi, ale przede wszystkim satysfakcja z wykonanej pracy; realizacji autorskiego pomysłu i możliwość zaprezentowania się od jak najlepszej strony. Zaprezentowania swoich umiejętności w danej specjalności, ale także zaprezentowania swojej dojrzałości i nabytej świadomości twórczej.

Im więcej pracy, doświadczeń, prób i eksperymentów - tym bardziej dojrzały i ciekawy dyplom, a co się z tym łączy,

absolwent liceum plastycznego.
Janusz Kozak
Pracownia Technik Druku Artystycznego