Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

„Bester Quartet” zagrał na IX Malborskich Spotkaniach Akordeonowych

2018-04-13 10:47:07 (ost. akt: 2018-04-13 11:39:17)

Już po raz dziewiąty Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Malborku zorganizowała Malborskie Spotkania Akordeonowe, podczas których mogą zaprezentować się młodzi akordeoniści ze szkół muzycznych w całym kraju. W tym roku w konkursie wystąpiły akordeonowe zespoły kameralne z Wejcherowa, Bytowa, Dywit, Olsztyna, Grudziądza i Jeleniej Góry. Imprezę wsparły Starostwo Powiatowe w Malborku i Urząd Miasta Malborka.

Po wręczeniu nagród przez prof. Boruta Zagoranskiego z Uniwersytetu w Ljubljana oraz przez prof. Elżbietę Rosińską z Akademii Muzycznej w Gdańsku, która wcześniej dała również wykład dla nauczycieli, na scenie zaprezentowali się zwycięzcy konkursu – zespół z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach i Państwowej Szkoły Muzycznej I iII stopnia w Olsztynie oraz zespół z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Młodych artystów poza prof. Zagoranskim oceniał również Marcin Wardulinski - nauczyciel akordeonu w PSM I st w Lęborku.

W drugiej części koordynator Spotkań Paweł Radecki zaprosił publiczność na koncert gości specjalnych – „Bester Quartet” z Krakowa, którego liderem jest kompozytor i akordeonista Jarosława Bester. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników nie tylko akordeonu, ale również skrzypiec, kontrabasu i perkusji.