Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Fryzjerskie popisy na konkursie CEZ

2018-04-11 11:18:38 (ost. akt: 2018-04-11 13:35:04)

Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku po raz pierwszy zorganizowało konkurs dla młodych fryzjerek – uczennic szkoły zawodowej i technikum – na „Awangardową Fryzurę Roku”. Za organizację konkursu odpowiedzialna była nauczycielka praktycznej nauki zawodu Karolina Kalinowska.

Nietypowe, często wręcz odjazdowe fryzury, układało 20 uczennic przygotowanych przez ich nauczycielki - Karolinę Kalinowską, Wiolettę Szuder, Karolinę Hajdukiewicz i Dominikę Motylewską. Wszystkie uczesania wyróżniały się pomysłowością, doskonałym warsztatem oraz starannością. Pokazy były dopracowane do najdrobniejszego szczegółu – nie tylko włosy, ale także makijaż i strój przyciągały uwagę Jury, które nie miało łatwego zadania.

Fryzury wraz z całą stylizacją końcową oceniali Waldemar Kuliński (dyrektor CEZ), Jarosław Drzewiecki, Joanna Parafiniuk, Dorota Kęsicka-Owczarz i Aneta Dąbrowska. Jury przyznało po trzy miejsca w dwóch kategoriach: klasy I i klasy II-III.

W kategorii uczennic klas pierwszych najlepsze fryzury wykonały Klaudia Rutkowska (I miejsce), Karolina Sułkowska (II miejsce) i Zuzanna Błaszak (III miejsce).

W kategorii klas drugich i trzecich przyznano następujące miejsca: Agata Jędrzejczak (I miejsce), Aleksandra Soda (II miejsce) oraz Dominika Wrońska (III miejsce).

Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody, w tym sprzęt fryzjerski, usługi stomatologiczne oraz książki. Sponsorami nagród byli Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, stomatolog Mateusz Zybko oraz sklep „Uroda i Zapach” przy ul. Sienkiewicza.

- Jestem bardzo zadowolona z przebiegu konkursu. Wraz z moimi uczennicami biorę udział w konkursach organizowanych poza Malborkiem, taką możliwość mają jednak tylko nieliczni, dlatego wraz z dyrektorem CEZ postanowiliśmy dać szansę wykazania się większej grupie niezwykle zdolnych fryzjerek z naszej szkoły. Efekty przerosły jednak moje oczekiwania, fryzury wykonane przez dziewczyny były przepiękne. To pokazuje, jaką mamy zdolną młodzież i że warto dać im szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Myślę, że to zmobilizuje wszystkie uczennice i uczniów do jeszcze większej pracy.
– mówi organizatorka, Karolina Kalinowska – Bardzo dziękuję sponsorom, dziękuję dyrektorowi CEZ panu Waldemarowi Kulińskiemu, że dał mi szansę na przygotowanie konkursu i za jego pomoc, dziękuję za wsparcie innych nauczycieli w organizacji. Nasza szkoła przeprowadziła konkurs po raz pierwszy, mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna.

zdjęcia: archiwum CEZ w Malborku