Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Złota Warszawa MAL WOPR - malborscy pływacy z kolejnymi sukcesami

2018-04-11 08:40:43 (ost. akt: 2018-04-11 08:50:32)

W sobotę, 7 kwietnia odbyły się już czwarte eliminacje zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Na pięćdziesięciometrowej pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mierzyli się pływacy z roczników 2004-2009, w tym jedenastka zawodników MAL WOPR Malbork. W rywalizacji ponad 850 młodych adeptów pływania z 65 klubów, nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze wywożąc z Warszawy trzy złote medale i kilka miejsc w pierwszej szóstce.

Malborczycy mieli okazję po raz pierwszy w tym sezonie zmierzyć się nie tylko z rywalami ale również z długą pływalnią, która wymaga zdecydowanie lepszego przygotowania niż pływalnia 25 metrowa. Jak zwykle nie zawiodła niesamowita Paulina Cierpiałowska. Nasza mistrzyni przyzwyczaiła nas już do faktu, że z każdych zawodów wywozi nie tylko złote medale ale i rekordy. Tak było i tym razem. Dwa złote medale w obu startach na dystansach 100m stylem motylkowym i dowolnym, a przy tym dwa rekordy okręgu i najlepsze wyniki uzyskane w tym sezonie przez 13-latkę. Na szczególną uwagę zasługuje kraulowy wynik Pauli, bowiem czas jaki uzyskała wynoszący 1:00,55s, okazał się być lepszym od rekordu okręgu sprzed 13 lat uzyskanym w roku urodzenia naszej zawodniczki, a więc 2005. Drugi czas 1:07,15 to o sekundę poprawiony własny wynik Pauliny z poprzedniego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że mimo nieobecności na dwóch rundach warszawskich zawodów, nasza zawodniczka zapewniła sobie występ w zawodach finałowych, które odbędą się na początku czerwca. Podobną nadzieję mamy w stosunku do pozostałych pływaków MAL WOPR. Najbliżej tego wyróżnienia jest z pewnością fenomenalnie spisujący się ostatnio Jakub Grapentyn. Nasz utalentowany grzbiecista w minioną sobotę z dumą przyjmował gratulacje po bardzo dobrym występie na dystansie 100m stylem grzbietowym. Kuba popłynął fantastycznie i uzyskując czas 1:11,64s pozostawił w polu 25 zawodników. Na przepiękny medal w kolorze złotym nasz pływak zdecydowanie zasłużył swoją solidną pracą na treningach. Dyplomy, które otrzymywali zawodnicy zajmujący miejsca od 4 do 6 przypadły w sobotę; Konradowi Patoka, który zajął pechowe czwarte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, Lilianie Szpaczyńskiej, która była piąta na 100m stylem klasycznym oraz Nadii Walentynowicz zamykającej stawkę nagradzanych w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Ponieważ nasi młodzicy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z długimi pływalniami, uzyskane przez nich wyniki nie mają w większości odniesienia do życiówek. Weronika Marchlewska, Aleksandra Ziemińska, Cezary Gwiazdowski, Mikołaj Szraga, Maciej Kowalski i Kamil Czarnota z dużym zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze czasy w swoich występach. Wyniki uzyskane przez nich w stolicy już w najbliższą sobotę zostaną skonfrontowane na jednej z piękniejszych pływalni w Polsce. Trzynastoosobowa ekipa MAL WOPR wyjeżdża bowiem do Poznania na zawody pod nazwą Gorące ściganie na Termach, które jak sama nazwa wskazuje, odbędą się na imponującym obiekcie poznańskich Term Maltańskich.

Ekipa malborczyków spędziła w Warszawie dwa dni. Po sobotnich zmaganiach na pływalni kolejny dzień przeznaczyli na równie sportowe emocje. Korzystając z wyjątkowo słonecznej i letniej pogody wybrali się na Stadion Narodowy, gdzie wzięli udział w charytatywnym biegu pod nazwą TurboChajzerNBrun. Bieg zorganizował znany prezenter stacji TVN Filip Chajzer, a jego celem była pomoc dzieciom z domów dziecka. Do pokonania było 10 km, czyli 10 okrążeń wokół stadionu. W biegu miało wziąć udział 300 osób by marka New Balance przekazała sprzęt o wartości 30 tysięcy złotych dzieciom z domów dziecka. Bieg komentowali na żywo Zygmunt Chajzer i Tomasz Zimnoch. W gronie ponad 2 tysięcy osób swój udział zaakcentowali malborscy pływacy, którzy w ten sposób dorzucili cegiełkę by wesprzeć potrzebujące dzieci. Po biegu nasi zawodnicy obejrzeli stadion już od wewnątrz, spędzając na nim ponad półtorej godziny odwiedzając zakamarki z licencjonowanym przewodnikiem. Każdy z nich poczuł się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, obejrzał szatnię, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Wjechali także na punkt widokowy na górnej trybunie stadionu. Wszystkie emocje z pewnością pozostaną w nich na długo ale póki co już wrócili do codziennej pracy treningowej na malborskiej pływalni.