Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w MBP

2018-04-10 14:02:00 (ost. akt: 2018-04-10 14:07:18)

6 kwietnia 2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Mediatece MBP odbyło się spotkanie literackie. Dzieci klas I-III malborskich szkół poznały panią Marlenę Popławską-Marek – autorkę powieści „Wyprawa na maksa” oraz „Mandarynka Grażynka”.

Spotkanie należało do bardzo udanych. Autorka przygotowała dla uczestników spotkania ciekawe, żywiołowe konkursy, którymi wprowadziła w świat swojej najnowszej owocowej książki. Książki o tym, że „była sobie raz rodzinka, a w niej mandarynka o imieniu Grażynka. Gadatliwa ta dziewczynka brzmiała wciąż jak katarynka”. Historia wciąga czytelnika od pierwszych wersów.

Dzieci miały również możliwość poznania zarysu fabuły poprzedniej książki pisarki, a także „wędrówki” szlakiem Maksa Niedzielskiego i zagrania w gry popularne w różnych krajach.

Ujmująca osobowość autorki oraz ciekawość dzieci dotycząca m.in. procesu powstawania książki – od źródeł pomysłu po współpracę z ilustratorem i wydawnictwem spowodowały, że pytaniom do niej nie było końca. Dzieci wyszły ze spotkania obdarowane w nagrodowe uśmiechy, autografy i osobiste dedykacje autorki oraz zakupione książki.

Wierszowana powieść autorki liczy ponad sto stron i zawiera bonusową wkładkę. Jest do wypożyczenia w Mediatece MBP. Serdecznie zapraszamy!

informacja: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku
zdjęcia: archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku