Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

MCKiE zakwalifikowało się do programu "Zaproś nas do siebie!"

2018-04-10 08:16:50 (ost. akt: 2018-04-10 11:46:38)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji znalazło się w wąskim gronie 20 instytucji kultury z terenu całej Polski, które zakwalifikowały się do programu szkoleniowego Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie!”. Jest to program szkoleniowy kierowany do samorządowych instytucji kultury, które są gotowe do aktywnego uczestnictwa w programie, chcą czerpać z lokalnych zasobów kulturowych i nie boją się zmian. Decydując się na wejście do projektu instytucja bierze udział w procesie zmiany, który dotyczy całego zespołu: pracowników oraz dyrektora. Proces ten będzie dotyczył pracy nad ofertą programową instytucji kultury, opartej na tożsamości lokalnej.

W tegorocznej edycji zaplanowano siedem wizyt studyjnych, cykl webinariów, warsztaty dla pracowników instytucji oraz zadań domowych, które zaangażują cały zespół – w sumie niemal 300 godzin spotkań, warsztatów i dyskusji, których koszt całkowicie pokrywa Narodowe Centrum Kultury. Ponadto, NCK gwarantuje uczestnikom masę inspiracji i energii do dalszego rozwoju ich ośrodka kultury, a także wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu, mapowania lokalnych zasobów kulturalnych, budowania marki instytucji kultury i jej oferty, która kompleksowo odpowie na potrzeby mieszkańców.

Spotkanie inauguracyjne tegorocznej edycji programu odbędzie się w Radziejowicach pod Warszawą już w drugiej połowie tego tygodnia. Spotkają się tam dyrektorzy i koordynatorzy projektów z zakwalifikowanych placówek. W czasie spotkania zaplanowano warsztaty z zakresu planowania oferty programowej dla mieszkańców, promocji działań instytucji i zarządzania procesem zmiany, prezentacje badań społecznych dotyczących tegorocznych obchodów Święta Niepodległości, a także wymianę dobrych praktyk pomiędzy ośrodkami kultury.

Bardzo cieszymy się z udziału w tym programie – znamy opinie niektórych przedstawicieli instytucji kultury, które uczestniczyły we wcześniejszych edycjach programu i wiem, że jest to wspaniała okazja do rozwoju, wymiany dobrych praktyk, nawiązania współpracy z innymi ośrodkami i otwarcia na zmianę. - informują pracownicy MCKiE

http://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/programy-i-projekty/zapros-nas-do-siebie