Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

MaKul@tura prosi o głosy na Park Aktywności Twórczej

2018-04-09 10:42:50 (ost. akt: 2018-04-09 10:49:35)

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKul@tura to jedno z najbardziej prężnych stowarzyszeń w Malborku, które stawia głównie na dobrą muzykę i organizację koncertów dla mieszkańców. Od kilku lat ma swoje własne miejsce – Przestrzeń Aktywności Twórczej – przygotowane przez jego członków w ramach Malborskiego Programu Partnerstwa Lokalnego. Teraz jest szansa na poszerzenie ich działalności o teren przy Przestrzeni i stworzenie tam Parku Aktywności Twórczej MaKul@tura, które może stać się miejscem spotkań dla mieszkańców Malborka zainteresowanych aktywnością kulturalną.

Stowarzyszenie chce zrealizować swój pomysł dzięki dofinansowaniu z programu LECHSTARTER w kategorii Minigrantów. Na ten cel może pozyskać 50 tys. zł, pod warunkiem, że malborski projekt znajdzie się wśród 7 przedsięwzięć, które otrzymają największą liczbę głosów od Internautów.

- Mamy szansę pozyskać środki na upiększenie terenu wokół Przestrzeni, aby było wszystkim milej, ładniej i przyjemniej! Potrzebujemy Waszych głosów, Waszego wsparcia. Wystarczy chwila na oddanie głosu. Jesteście z nami? Zrobimy to razem? – proszą o wsparcie członkowie MaKul@tury.

ODDAJ SWÓJ GŁOS


Każdy może zagłosować raz dziennie, każdy może przyczynić się do sukcesu i nowej inicjatywy kulturalnej.

Czym ma być Parku Aktywności Twórczej MaKul@tura?

- Pomysł zrodził się już dawno - widzimy potrzebę zagospodarowania parku. Chcielibyśmy stworzyć tam dużą szachownicę, gdzie będzie można grać m.in. w żywe szachy. Taki plac mógłby być wykorzystywany także podczas spotkań, pikników czy letnich wydarzeń artystycznych. Chcielibyśmy poprawić również trawnik, aby był schludny. Chcemy posadzić roślinność by teren zachęcał do korzystania. Aby było bezpiecznie, musimy zamontować lampy oświetleniowe – tak na stronie organizatora konkursu swój projekt opisują jego inicjatorzy. - Rezultatem będzie miejsce do spędzania wolnego czasu poprzez łączenie kultury i zabawy (np. pikniki, żywe szachy, spotkania przy muzyce). Przestrzeń będzie dostępna dla wszystkich a wydarzenia realizowane w tym miejscu nie będą komercyjne.