Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Debata o samorządzie w ramach akcji "Masz głos"

2018-04-09 08:55:29 (ost. akt: 2018-04-09 09:00:19)

Dołączeniem do ogólnopolskiej akcji Masz Głos pod koniec 2017 roku malborskie stowarzyszenie Obywatele Kreatywni rozpoczęło nowy etap swojej działalności. Celem akcji jest zwiększenie udziału mieszkańców w życiu publicznym oraz poczucia współodpowiedzialności za losy gminy. Naszym zadaniem w tej akcji jest przypominać mieszkańcom, że samorząd to my! My – wszyscy mieszkańcy i nasi przedstawiciele we władzach samorządowych.

http://m.82-200.pl/2018/04/orig/plakat-spotkanie-2-2723.jpg
Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego, natomiast koordynatorem na naszym terenie jest Stowarzyszenie POLITES ze Szczecina.

Od 2002 roku akcja objęła swoim działaniem 680 gmin w całej Polsce. Od początku w akcji Malbork reprezentowało stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. W 2009 roku MC2 podjęło ważny dla miasta temat – niedrożny most na rzece Nogat. Inicjatywa zakończyła się sukcesem władz lokalnych i stowarzyszenia. Choć od chwili, gdy akcja dobiegła końca minęło już wiele lat, nadal widzimy obszary, które wymagają naszej wspólnej pracy. Wspólnej- mieszkańców, organizacji pozarządowych i władz.

Dnia 27 lutego, w ramach Masz Głos rozmawialiśmy już o tym, czy w Malborku potrzebne są administracyjnie wydzielone dzielnice. Nadzwyczaj ciekawa dyskusja, na którą oprócz burmistrza, radnych i mieszkańców Malborka, zaprosiliśmy Szymona Osowskiego – odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi prawnika specjalizującego się w prawie dotyczącym samorządów.

Nadszedł czas na kolejną debatę !
13 kwietnia o godz 17, w sali w sali konferencyjnej Muzeum Miasta Malborka (ul. Kościuszki 54) planujemy drugie spotkanie w ramach akcji. Spotkanie, na które już teraz serdecznie zapraszamy !

Poruszymy dwa niezmiernie ważne tematy:
1. Zaangażowanie mieszkańców Malborka w działalność na rzecz wspólnego dobra,
2. Partnerskie relacje samorząd - mieszkańcy

Na spotkanie zaprosiliśmy Burmistrza Miasta Malborka oraz miejskich radnych. Spróbujemy odpowiedzieć na wiele pytań, liczymy też na aktywne uczestnictwo uczestników.

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców Malborka, którym na sercu leży dobro naszego miasta, a samorząd rozumieją jako wspólnotę wszystkich mieszkańców.

Spotkanie w ramach akcji „Masz Głos” organizują
Stowarzyszenie Obywatele Kreatywni
oraz
Stowarzyszenie POLITES.