Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Objazdowe Kino Visa znów zawita do Malborka!

2018-04-04 12:48:40 (ost. akt: 2018-04-04 12:54:24)

25 kwietnia (środa) Objazdowe Kino Visa będzie gościło w Malborku. Wszystkie seanse odbędą się w sali Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw, ul. Grunwaldzka 16-18. Specjalnie dla malborczyków ma zostać zaprezentowany film „Habit i zbroja”. To produkcja realizowana m.in. w malborskiej warowni. Będzie też projekcja „Player One” Stevena Spielberga w technologii 3D.

Ta wiadomość ucieszy zwłaszcza tych, którzy uwielbiają oglądać filmy, ale trochę szkoda im czasu na wyprawę do któregoś z okolicznych kin. Otóż 25 kwietnia (środa) jedno z pomieszczeń w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 znów zamieni się w salę kinową dzięki wizycie Objazdowego Kina Visa.

Wśród filmów znajdują się propozycje zarówno dla najmłodszych, czyli „Luis i Obcy”, jak i dla dorosłych miłośników dziesiątej muzy, bo w planie jest „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Pitbull. Ostatni pies” Władysława Pasikowskiego. W 3D ma zostać zaprezentowany familijny „Player One” Stevena Spielberga.

Natomiast w ramach seansów edukacyjnych wyświetlony zostanie film „Habit i zbroja”. Przedstawia on dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Film trafi do Malborka na specjalne życzenie mieszkańców.
Objazdowe Kino Visa odwiedza miejscowości, w których na co dzień nie ma kina i na jeden dzień specjalnie dla mieszkańców otwiera nowoczesną salę kinową.

- Dzięki naszej wizycie możecie oglądać największe premiery kinowe i najnowsze mega produkcje w waszym mieście – zapewniają przedstawiciele Objazdowego Kina Visa. - Kino to nie tylko znakomite filmy, ale także wielkie gwiazdy. Zapraszamy na wspaniałą rozrywkę i spotkania z gwiazdami srebrnego ekranu. Gwarantujemy niezapomniane filmowe emocje.

Więcej informacji na stronie internetowej kino.visa.pl. W zakładce „Trasa kina” wystarczy odnaleźć Malbork. Online można również z wyprzedzeniem kupić bilety. Ale będą one także dostępne przed seansem, w kasie kina. Bilety można też rezerwować w biurze Outdoor Cinema, dzwoniąc pod nr tel. 22 357 78 00 od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 15.

Godziny seansów
„Luis i Obcy” (80 min) – godz. 9
„Habit i zbroja” (100 min) – godz. 11 i 16.30
„Player One” (138 min) 3D DUBBING – godz. 14
„Twarz” (91 min) – godz. 18.30
„Pitbull. Ostatni pies” (123 min) – 20.30

Ceny biletów
Bilet normalny 2D: 16 zł, 3D: 18 zł
Bilet ulgowy 2D: 14 zł, 3D: 16 zł
Bilet grupowy 2D (seanse w środku tygodnia, do godziny 13, grupy powyżej 15 osób): 12 zł, 3D: 14 zł

O filmach
„Luis i Obcy” (dubbing PL)

Animacja, familijny, ograniczenia wiekowe: BO, zas trwania: 80 minut.


Prawdziwych przyjaciół poznaje się w… kosmosie, a najlepsze na smutki są zielone ufoludki. Oto motto najnowszej komedii familijnej producentów hitów „Renifer Niko ratuje Święta” i „Ups! Arka odpłynęła” oraz autorów nagrodzonej Oscarem animacji „Równowaga”. „Luis i obcy” to historia przyjaźni chłopca i trójki przezabawnych kosmitów, który na Ziemię przybyli i kompletnie się… pogubili. Porcja wyśmienitej, intergalaktycznej zabawy dla całej rodziny. Film, po którym ze śmiechu po prostu odlecicie w kosmos! W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli, m.in.: Paweł Domagała, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Tomasz Borkowski, Klaudiusz Kaufmann, Kamil Kula, Sara Lewandowska i Anna Apostolakis.
12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.
Tytułowemu Luisowi głosu udzielił Antek Scardina – wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej.

„Habit i zbroja”

Dokument, historyczny, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, czas trwania: 100 minut,.


Film przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jak gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii.
Scenariusz filmu obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Film pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Dalej film przedstawia wielką wojnę Zakonu z Rzeczpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410 r.). Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466 r.) i akces jego mieszkańców do Rzeczpospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.

„Player One” 3D

Familijny, komedia, ograniczenia wiekowe: od 7 lat, czas trwania: 140 minut.


Akcja rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OAZIE, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w OAZIE. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts (Tye Sheridan), kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.

„Twarz”

Dramat, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, czas trwania: około 91 minut.

Srebrny Niedźwiedź na tegorocznej, 68. edycji MFF w Berlinie!

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród, m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik, nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.
Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża”), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

„Pitbull. Ostatni pies”

Dramat, film akcji, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, czas trwania: 120 minut.


„Pitbull. Ostatni pies” to film w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy „Jacka Stronga” i kultowych „Psów”. W rolach głównych zobaczymy „starą gwardię” bohaterów, czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra, czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico. „Pitbull. Ostatni pies” to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci, które nie zawiedzie zarówno fanów serialowego „Pitbulla”, jak i miłośników ostatnich hitów – „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Dwa ostatnie łącznie zgromadziły w kinach ponad 4 miliony widzów! Obsadę najnowszego „Pitbulla” dopełniają: Dorota „Doda” Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka: Katarzyna Nosowska oraz bokserzy: Artur Szpilka i Dereck Chisora. Producentem filmu „Pitbull. Ostatni pies”, podobnie jak poprzednich produkcji „Pitbull. Nowe porządki” oraz „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, jest Emil Stępień. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.
Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...