środa, 28 września 2022. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Sukces mieszkańca Malborka w konkursie "Niezłomne Historie"

2018-04-04 12:07:50 (ost. akt: 2018-04-04 12:13:08)

Autor zdjęcia: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

28 marca w sali Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha pt "Niezłomne Historie", który skierowany był do młodzieży szkolnej Pomorza i podejmował tematykę Żołnierzy Wyklętych.

Spośród nadesłanych prac najwyżej komisja oceniła pracę ucznia SP nr 11 w Malborku, wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Wiktora Figurskiego, który swoją pracę "Żołnierze Wyklęci-moi bohaterowie" pisał pod opieką wychowawcy Łukasza Pawłowskiego, praca ujęła komisję szczerością oraz autentycznością.

- Zawsze interesowałem się historią wcześniej słyszałem już o Żołnierzach Wyklętych, jednak dopiero podczas pobytu w MOW i w trakcie ciekawych zajęć w internacie postanowiłem za namową wychowawcy wziąć udział w konkursie, nie spodziewałem się jednak takiego sukcesu bo wiem, że konkurencja była naprawdę duża- mówi Wiktor Figurski.

- W swojej pracy silny nacisk kładę na kształtowanie w młodych ludziach postawy patriotycznej, nie ukrywam też, że tematyka Żołnierzy Wyklętych jest mi bardzo bliska. Myślę, że to godne wzorce dla młodych ludzi, którzy w tym wieku potrzebują najlepszych wzorców- dodaje Łukasz Pawłowski.

W uroczystej gali uczestniczyli oprócz Wojewody Pomorskiego, laureatów i ich nauczycieli senator senator RP Antonii Szymański, Joanna i Andrzej Gwiazdowie, dyrektor gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Tomasz Szturo i kurator oświaty Monika Kończyk.

Nadesłał: Łukasz Pawłowski