Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

„Niezłomna historia” ucznia MOW nagrodzona przez wojewodę

2018-04-03 11:14:52 (ost. akt: 2018-04-03 11:18:29)

28 marca br. w sali Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha pt "Niezłomne Historie", który skierowany był do młodzieży szkolnej Pomorza i podejmował tematykę Żołnierzy Wyklętych.

Spośród nadesłanych prac komisja najwyżej oceniła tę napisaną przez ucznia SP nr 11 w Malborku, wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Wiktora Figurskiego. Jego praca pt.: "Żołnierze Wyklęci - moi bohaterowie”, napisana pod opieką wychowawcy Łukasza Pawłowskiego, ujęła komisję szczerością oraz autentycznością.

- Zawsze interesowałem się historią, wcześniej słyszałem już o Żołnierzach Wyklętych, jednak dopiero podczas pobytu w MOW i w trakcie ciekawych zajęć w internacie postanowiłem za namową wychowawcy wziąć udział w konkursie, nie spodziewałem się jednak takiego sukcesu, bo wiem, że konkurencja była naprawdę duża - mówi Wiktor Figurski.

- W swojej pracy silny nacisk kładę na kształtowanie w młodych ludziach postawy patriotycznej, nie ukrywam też, że tematyka Żołnierzy Wyklętych jest mi bardzo bliska. Myślę, że to godne wzorce dla młodych ludzi, którzy w tym wieku potrzebują najlepszych wzorców - dodaje Łukasz Pawłowski.

W uroczystej gali uczestniczyli oprócz Wojewody Pomorskiego, laureatów i ich nauczycieli senator RP Antonii Szymański, Joanna i Andrzej Gwiazdowie, dyrektor gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Tomasz Szturo i kurator oświaty Monika Kończyk.

informacja: Łukasz Pawłowski Referent Obsad Sędziów Podokręgu Malbork
zdjęcia: Pomorski Urząd Wojewódzki i prywatne