Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Szkoła Podstawowa nr 1 oficjalnie przyjęła pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki

2018-03-28 14:06:06 (ost. akt: 2018-03-28 14:31:19)

Dzień 22 marca 2018r. pozostanie na długo w pamięci uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna impreza czytelnicza dla najmłodszych uczniów szkolny - uroczystość pasowanie na czytelnika.

W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz pani wicedyrektor. Uroczystość przygotowana przez nauczycielkę SP nr1 Wiesławę Skibicką - rozpoczęła się od powitania gości i obejrzenia inscenizacji pt. „W bajkowej krainie”, opowiadającej o tym jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz Kot w Butach świętowali urodziny Kopciuszka. Na uroczystość przybyła także Mądra Księga, która poprosiła dzieci o spełnienie jej pięciu życzeń, dotyczących zasady poszanowania książek. W przedstawieniu nie zabrakło także dobrych wróżek, które pomagały dzieciom odpowiadać na pytania, rozwiązywać zagadki, by zostać czytelnikami biblioteki. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem śledzili akcję spektaklu, na koniec podziękowali szkolnym aktorom głośnymi brawami.
Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy 3 c gimnazjum - Aleksandra Kruszewska, Zuzanna Musialska, Aleksandra Sędłak, Błażej Klawikowski, Sylwia Szewczyk. Konferansjerkę prowadziły – Weronika Czermak i Olga Lech.
Po obejrzeniu przedstawienia dzieci z klas pierwszych uroczyście złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz będą przestrzegać obowiązków czytelnika. Następnie pani wicedyrektor Kinga Walczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na czytelnika, książką z biblioteki. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową zakładkę do swojej książki.
Uroczystość ta była okazją do wspólnej zabawy oraz pozwoliła dzieciom świetnie się zintegrować. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak SP nr1 w Malborku będzie często odwiedzał szkolną bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Nadesłała: Wiesława Skibicka