Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Finałowe spotkanie Restartu Młodości w I LO

2018-03-26 12:51:07 (ost. akt: 2018-03-26 13:14:39)

Sobotnie (24.03) spotkanie młodzieży I LO i osób nieco jak również znacznie starszych było finałem międzypokoleniowego projektu Restart Młodości. Na auli malborskiej "sienkiewiczówki" ponownie można było zagrać w tradycyjne i najnowsze gry planszowe, nauczyć się jeździć się na elektrycznej deskorolce, skosztować pysznych słodkości oraz porozmawiać i wymienić doświadczenia. O oprawę muzyczną zadbał zespół 4M.

„Restart młodości” to projekt stworzony w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez grupę uczniów z I LO w Malborku, którym przyświeca idea znalezienia wspólnej płaszczyzny zrozumienia międzypokoleniowego, łagodzenia konfliktu pokoleń i integracji osób młodych i starszych. Projekt stworzył możliwość przedstawienia przez młodych ludzi swojego punktu widzenia na świat osobom starszym, a ci mogli podzielić się z młodzieżą doświadczeniem, przedstawić ideały oraz pomóc im wskazać życiowe cele. Wszystko to w formie luźnego panelu dyskusyjnego i rozmowy przy różnych atrakcjach przygotowanych przez zespół „restartowy” w składzie: Jan Zapolski-Downar, Michał Wójtowicz, Jędrzej Jurczak, Marcin Oliński oraz Aleksandra Skolimowska.

Działania projektowe nie ograniczyły się tylko do Malborka, spotkania były organizowane również w Dzierzgoniu, Kwidzynie, Sztumie i Nowym Stawie.

Warto wspomnieć, że Janek Zapolski-Downar - jeden z członków projektu - miał zaszczyt odebrać tytuł Osobowość Roku 2017 w Powiecie Malborskim przyznawany przez czytelników Dziennika Bałtyckiego, dodatkowo jako pierwszy pierwszoklasista w historii I LO został Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy!

Partnerami restartu Młodości byli: Młodzieżowa Rada Miasta Malborka, Młodzieżowe Rady Miasta w Nowym Stawie, Dzierzgoniu i Powiecie Sztumskim, Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie i Sztumskie Centrum Kultury, Uniwersytet 3 Wieku w Malborku i Sztumie, Pionkolandia - Klub Gier Planszowych w Sztumie, Pytaki - NieZwykła Rodzinna Gra Planszowa, Trefl, Stowarzyszenie Akwedukt.