Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Uczniowie SP 8 w Malborku powitali wiosnę!

2018-03-23 15:40:25 (ost. akt: 2018-03-23 15:41:48)

Początek wiosny był pretekstem do zaproponowania uczniom spędzenia w szkole dnia przepełnionego zagadkami, zadaniami i rozrywkami.

Uczniowie klas 1 – 3 obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 2a i 2b, a później pochwalili się wiosennymi gałązkami, które przygotowali na zajęciach plastycznych w poszczególnych klasach i zaprezentowali plakaty z wiosennym przysłowiem.

Podczas spotkania wręczono również nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Witaj wiosno”.

Dla grupy wiekowej klas 4 -7 nauczyciele przygotowali w wybranych gabinetach różnorodne atrakcje, m.in. były to zajęcia związane z sztukami plastycznymi, zajęcia sprawdzające znajomość związków frazeologicznych, wiosenne łamigłówki matematyczne, zajęcia przybliżające temat średniowiecznych maszyn oblężniczych, był też quiz o Kazimierzu Wielkim.

Tego dnia każdy uczeń mógł wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami, a przede wszystkim dobrze bawić się w gronie kolegów i koleżanek.
Podczas zajęć wykorzystywano rozsypanki, filmy, tablice multimedialne.

Za wykonanie zadań, we wszystkich gabinetach przyznawano punkty. Po ich podsumowaniu okazało się, że najwięcej zdobyli uczniowie klasy 7b.
Na zakończenie wiosennej imprezy uczestnicy odtańczyli TANIEC SŁOŃCA i wracali do domu skąpani w blasku ciepłych, złotych promieni.

oprac. Małgorzata Mirkowska
fot. Katarzyna Mazurkiewicz