Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wybrano logotyp Muzeum Miasta Malborka

2018-03-23 14:01:32 (ost. akt: 2018-03-23 15:57:27)

W czwartek 23 marca w siedzibie Muzeum Miasta Malborka odbyło się spotkanie, podczas którego dyrektor Dorota Raczkowska zaprezentowała logotyp jednostki oraz przedstawiła działania muzeum do chwili obecnej i plany na nadchodzący czas.

Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej Muzeum Miasta Malborka, ul. Kościuszki 54 (dawna siedziba MWC, ostatnio Wydziału Promocji Turystyki i Współpracy z Zagranicą), to tam od stycznia br. mieści się nowo powołana jednostka.

W lutym ogłoszony został konkurs na logotyp Muzeum Miasta Malborka. Komisja w składzie Dorota Raczkowska (Muzeum Miasta Malborka), Beata Grudziecka (MCKiE), Bernard Jesionowski (Muzeum Zamkowe) oraz Piotr Topolski i Marcin Politowski (Fundacja Mater Dei) wśród 9 zgłoszonych propozycji wybrała logotyp autorstwa malborskiego artysty Andrzeja Krzemińskiego.

Przez ostatnie tygodnie trwały prace związane z przeglądaniem, zabezpieczeniem i katalogowaniem eksponatów, które zostały przywiezione z muzeum Heimatkreis Marienburg z Hamburga.

Do Muzeum Miasta Malborka zgłaszają się mieszkańcy przynoszący pamiątki oraz zdjęcia Malborka. W związku z tym dyrektor Dorota Raczkowska zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w akcji "Robimy Muzeum Razem" (więcej o akcji przeczytasz TUTAJ). - Jeśli w Państwa zbiorach istnieją wartościowe pamiątki dotycząca historii i tradycji naszego miasta i zechcieliby Państwo przekazać je lub wypożyczyć, zapraszam w każdy czwartek w godzinach od 9 do 15 do Centrum Informacji Turystycznej - czytamy w przekazanej informacji.

Pierwsza wystawa Muzeum Miasta Malborka przewidziana jest na 16 czerwca 2018 roku (podczas Dni Malborka). Natomiast już w kwietniu rozpoczną się działania pn. "Niedziela w Muzeum". Odbędzie się 9 spotkań - każde dotyczące innego stylu architektonicznego, jakie można podziwiać w Malborku.

Muzeum Miasta Malborka stara się o środki pozabudżetowe, obecnie złożono trzy wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.