Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Wędrówka po szkole i moc atrakcji podczas Dni Otwartych w SP 5

2018-03-20 14:26:25 (ost. akt: 2018-03-20 14:34:31)

14 marca br. SP nr 5 gościła w swojej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Na ten dzień aula szkoły została pięknie udekorowana. Motywem przewodnim spotkania były przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Na młodszych kolegów czekali uczniowie i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła gimnazjalistka Zuzanna Łopata - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zebranych przywitano występem artystycznym przygotowanym przez klasę 1a i zespół wokalny gimnazjalistek. O tradycjach szkoły, ofercie edukacyjnej i dorobku placówki opowiedziała zebranym dyrektor szkoły.

Przedstawiamy relację z tego wydarzenia:
Każdy uczestnik otrzymał mapę. Zaznaczono na niej trasę wędrówki. Dzieci zostały podzielone na grupy według kolorów jakie wylosowały. Razem z przewodnikami – nauczycielami i uczniami oraz rodzicami poruszały się po budynku, aby trafić do różnych sal. I tak odwiedziły salę sportu – Olimpiadę Prosiaczka, doszły do sali smaku czyli Spiżarni Królika, następnie z zaciekawieniem zajrzały do sali chemicznej – Sowy Mądrej Głowy. Potem zaszły do sali zabawy – multimedialnej czyli Kubusiowej Polany i sali artystycznej – Pracowni Kangurzycy. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywały naklejki, które umieszczały na mapie. Podczas wędrówki dzieci skakały w workach, przeciągały linę, przebiegały pod kolorowym spadochronem, przygotowywały smaczne, zdrowe owocowe przekąski, słuchały występu klasy 3a, rysowały po śladzie, kolorowały, wodziły palcem po tablicy interaktywnej i świetnie się bawiły. Na pewno mali odkrywcy na długo zapamiętają pokazy w pracowni chemicznej. Ubrani w białe fartuchy i okulary ochronne wykonywali pierwsze doświadczenia. Starsi koledzy pokazali im jak wytworzyć ogromna pianę, zaczarowany dym z pędzącej ciuchci, kolorową tęczę i świecący wulkan.

Uroczystości przyglądał się Piątaszek – maskotka naszej szkoły. Po dotarciu do mety dzieci zostały zaproszone do tanecznej gimnastyki przy muzyce. Dało im to wiele radości.

Ze wzruszeniem zauważyliśmy, że wśród zaproszonych gości są nasi dawni absolwenci ze swoimi pociechami. Za świetnie wykonane zadania przyszli uczniowie otrzymali torebeczki z prezentami. Mogli tam znaleźć – upieczone przez gimnazjalistów ciasteczka – misie, książeczki wydane przez naszą fundację „Bajki sercem malowane”, ulotki o szkole i kolorowe balony.

Zespołem zadaniowym do przygotowania i poprowadzenia tej imprezy dowodziły Panie: Karolina Kurapiewicz i Anna Szynaka. Występy artystyczne przygotowały: Agnieszka Nowicka i Edyta Włodarczyk, Sabina Orłowska, Bożena Kalinowska-Sawicka i Monika Kacperska. Olimpiadę Piątaszka poprowadziły dla dzieci: Iwona Pałka, Aldona Jaroszewska i Jan Ochociński. Spiżarnią Królika zarządzały: Magdalena Nadolska, Justyna Kujawa, Gabriela Partyka, Dorota Cybulska. Zajęcia w sali multimedialnej przygotowały: Anna Skrzoska, Jolanta Zwierz, Anna Ościłowska, Monika Arent, Patrycja Biegańska – Stawicka. W Pracowni Kangurzycy zapraszały dzieci do zabawy: Małgorzata Cybulska, Sylwia Baca, Sylwia Wdowicz, Piotr Kujawa. Zaczarowanymi doświadczeniami w sali chemicznej kierowała: Anna Szynaka. Gości witały i dzieliły na grupy: Dorota Jukowska i Monika Piskozub a żegnały: Beata Komoszyńska, Magda Kubaszewska i Agata Serzysko, ulotki zaprojektowała Iwona Socha. Przewodnikami grup były: Katarzyna Buła, Agnieszka Polak, Julita Kopmann, Justyna Okoń, Beata Sawaniewska. Dekoratorkami były: Małgorzata Cybulska i Bożena Chaja-Sobuń, pyszne ciastka upiekły z gimnazjalistami: Anna Jarzynka i Elzbieta Brodziak. W innych pracach wspierali cały zespół: Elzbieta Kłak, Nela Żak, Dariusz Lachowicz, Dorota Ojdowska-Starzyk i Ewa Trębas

- Bardzo dziękujemy uczniom młodszym i starszym, dziękujemy pracownikom za przygotowanie i poprowadzenie Dnia Otwartego. Cieszymy się ogromnie, że tak licznie odwiedzili nas przyszli uczniowi ze swoimi rodzicami. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie – dyrekcja szkoły.

informacja i zdjęcia: SP nr 5 w Malborku