Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Uczniowie gimnazjum nr II i II LO na obozie "EuroWeek"

2018-03-20 09:26:44 (ost. akt: 2018-03-20 12:37:07)

W dniach 12-17.03.2018 uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: Gimnazjum nr 2 i II LO w Malborku wyruszyli na obóz szkoleniowy „EuroWeek- Szkoła Liderów”. Podczas wycieczki uczniowie mogli jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego i pogłębić informację na temat kultury wielu krajów świata. Poniżej relacja szkoły.

Po 8 godzinach jazdy dotarliśmy do miejscowości Międzygórze, gdzie przez cztery dni uczestniczyliśmy w różnego rodzaju aktywnościach. Mogliśmy porozmawiać z wolontariuszami z Indii, Wietnamu, Filipin, Indonezji czy Nepalu. Prezentowaliśmy tradycyjne tańce, uczyliśmy się podstawowych zwrotów w różnych językach i została dla nas zorganizowana lekcja hiszpańskiego! Przedostatniego dnia każda szkoła mogła zaprezentować to, co ma najlepsze podczas „Talent show”.

16 marca- w piątek, z samego rana wyjechaliśmy autokarem do czeskiej Pragi. Zwiedziliśmy Hradczany oraz: Most Karola, katedrę św. Wita i Stare Miasto. Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam pani przewodnik, która bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie nurtujące nas pytania. Pod wieczór wyruszyliśmy w podróż powrotną do Malborka.

Wypoczęci, pełni energii i z nowymi doświadczeniami, przyjechaliśmy do domu po całonocnej podróży. Mamy nadzieję, że jak najszybciej tam wrócimy i spotkamy się znowu ze wspaniałymi wolontariuszami i nowopoznanymi przyjaciółmi z całego świata.


Nadesłała: Emilia Nadolska