Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Gomor, Złośnik i Nightmares zagrają w Alternatywie

2018-03-19 11:24:19 (ost. akt: 2018-03-19 11:25:10)

23 marca (piątek) o godz. 20 scenę w malborskiej Alternatywie opanują aż trzy zespoły. Będzie się działo, bo Gomor, Złośnik i Nightmares to naprawdę ciekawa mieszanka dźwięków.

http://m.82-200.pl/2018/03/orig/koncert-23-marca-2616.jpg
Zespół Gomor powstał w 1988 r. w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii’89. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania’89.
Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować Gomor, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu "Apocalyptic Rise", który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo'wych kompozycji w nurcie muzycznym a’ la Motorhead.

Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”, głównie jest to zasługa wokalu Compassa, który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp. Lemmyego.

Aktualnie zespół tworzą: Compass – vocal, Maciej Jahnz - lead guitar, Maciej ŻUK Żebrowski - bass guitar, Marek GOORAL Górecki – guitar, Jarosław Szczeciński – drums.

Złośnik to grupa z Ciechocinka. Jak mówią, stanowią ostatni bastion muzyki niediscopolowej w mieście. To szybki, głośny, agresywny punk z melorecytującym wokalem. Po jednym z koncertów ktoś powiedział, że ich twórczość brzmi "jakby metal zgwałcił pancura"... Ile w tym jest prawdy? Przekonajcie się sami na najbliższym koncercie.
Zespół wystąpi w składzie: Łukasz Buczkowski – gary, Antoni Pytka - trzy akordy, czyli gitara i melorecytacja i Miłosz Rekowski - gitara basowa.

Zespół Nightmares powstał w Kutnie w 2012 r. Początkowo miała być to kontynuacja zespołu Nightmare grającego w latach 1988-1998 i mającego na koncie szereg koncertów w całym kraju, jak i wspólne występy z gwiazdami światowej czołówki heavy metalu, takimi jak: Samael, Masaccra, Iron Maiden, King Diamond. Ze starego składu pozostało dwóch muzyków: Krzysztof Wiankowski i Tomasz Wojtczak (który grał do 2016 r.) i zespół przyjął nazwę Nightmares. Od tego czasu zespół rozgrywa szereg koncertów na terenie całego kraju m.in. u boku zespołów KAT oraz Nocny Kochanek. Grupa ma na swoim koncie dwie EP: "Nightmares" w 2015 r. oraz "Pamiętaj Synu Mój" w 2017r . Styl zespołu oscyluje wokół rock'n'rollowo thrash metalowego grania.
Skład: Paweł Pilch – wokal, Krzysztof Wiankowski - gitara basowa, Dominik Janiszewski – gitara, Witold Figurski – perkusja, Kamil Boniński – gitara.

O tym, jak grają wszystkie trzy grupy, będzie się można przekonać już 23 marca (piątek) o godz. 20 w Alternatywie. Bilety kosztują 30 zł.