Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

2018-03-16 15:07:29 (ost. akt: 2018-03-16 15:14:18)

10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. W zawodach startowało ok. 220 zawodników z prawie 30 klubów karate z Polski Północnej i Zachodniej. Malborski Klub Kyokushin Karate bronił na tych zawodach tytuły drużynowego Mistrza Makroregionu Zachodniego zdobytego rok temu w Gdańsku.

Tradycyjnie turniej rozpoczął się od turnieju kata. Seniorka Marta Owedyk została drugi rok z rzędu zdobywcą I miejsca. Na najwyższym podium uplasował się również junior Miłosz Wolak a Hubert Philipp startujący razem z seniorami zajął bardzo dobre II miejsce . Miłą niespodziankę sprawiła Monika Matlewska zajmując III miejsce kata juniorek.

W kumite złote medale zdobyli Maciej Wójtowicz w kategorii juniorów młodszych + 65 kg i Miłosz Wolak w juniorach – 65 kg. Miłosz pokonując w finale kolegę klubowego Huberta Philipp i wygrywając również kategorię kata został uznany za najlepszego zawodnika tych zawodów. W eliminacjach niestety odpadli: junior młodszy Oliwier Dziki oraz juniorki : Zuzanna Jaremko, Konstancja Wacławik, Julia Jankiewicz i Monika Matlewska. Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate zajął II miejsce ustępując tytuł klubowi z Inowrocławia. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało tylko 3 zawodników: Adam Paczkowski zajął II miejsce w kumite – 40 kg a jego brat Piotr Paczkowki zdobył III miejsce w kata. Startujący w kumite Marcel Falkowski niestety odpadł w eliminacjach.

Zawody sędziował m.in. sensei Maciej Kaczyński. Kierownikiem drużyny był sensei Wojciech Kunicki. Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu dojazdu reprezentacji do Nowej Soli. Już za 2 tygodnie zawodnicy będą mieli szansę na kolejne sukcesy na turnieju Mazovia Cup w Piasecznie.

Nadesłał: W.Kunicki