Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wizyta burmistrzów w firmie Prino Plast

2018-03-13 13:57:31 (ost. akt: 2018-03-13 14:31:34)

We wtorek 6 marca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z zastępcą Janem Tadeuszem Wilkiem odwiedzili Prino Plast Sp. z o.o. w Malborku.

PRINO-PLAST Sp. z o.o. JV produkuje wyroby medyczne i higieniczno-kosmetyczne. Od momentu rozpoczęcia produkcji asortyment systematycznie się zwiększa. Obecnie 50% produkcji stanowią wyroby włókiennicze z przeznaczeniem medycznym (wata opatrunkowa, rolki bawełniane, rolki dentystyczne, waciki, kompresy opatrunkowe, sznury medyczne, podkłady do produkcji opatrunków ocznych), a 50% - wyroby włókiennicze z przeznaczeniem higieniczno-kosmetycznym (wata higieniczno-kosmetyczna, wata fryzjerska, waciki kosmetyczne, płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne, wkładki dla matek karmiących).

Marki spółki to seria wyrobów "Gracja" (waciki białe i kolorowe, płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne i wata higieniczno-kosmetyczna) i "Violetta" (wata fryzjerska).

Większość produktów stanowią wyroby sprzedawane pod marką dystrybutora ("Private Label"), dostosowane do potrzeb poszczególnych odbiorców.

PRINO-PLAST współpracuje z największymi europejskimi dystrybutorami w tej branży. W ostatnich latach najdynamiczniej rozwijała się sprzedaż do krajów Unii Europejskiej. Obecnie eksport stanowi 75% produkcji i wykazuje tendencję wzrostową.

Posiadane Certyfikaty:
Certyfikat ISO 9001:2000
Certyfikat ISO 13485:2001
Certyfikat Zgodności ISO Łódź
Dyplom Stowarzyszenia Włókienników Polskich
Europejska Firma
Przedsiębiorstwo FAIR PLAY
Certyfikat Państwowej Inspekcji Pracy „Bezpieczny Pracodawca"
Certyfikat Izby Przemysłowo-Handlowej Inwestorów Zagranicznych

Wizyta burmistrza oraz jego zastępcy była okazją do zapoznana się z produkcją wyrobów oraz bieżącymi potrzebami spółki. Firma jest przed nową inwestycją, której celem jest zwiększenie powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Rozmawiano o właściwym oznakowaniu adresowym (numeracji) zlokalizowanych w tym miejscu podmiotów gospodarczych, deratyzacji otoczenia, uzbrojeniu gruntów do prowadzenia działalności gospodarczej oraz poprawy nawierzchni drogi dojazdowej. Przygotowywana inwestycja modernizacji drogi krajowej 22 ( ul Wojska Polskiego) usprawni zjazd nie tylko do strefy ekonomicznej w Malborku, ale także zlokalizowanych przy tej drodze firm. Rozmawiano także na temat szkolnictwa zawodowego zgodnego z potrzebami lokalnych firm oraz potrzebę bezpośredniego kontaktu przedsiębiorców z dyrektorami szkół. Na ostatnich dwóch spotkaniach Rady Gospodarczej ten temat był żywo dyskutowany, dlatego też takie spotkanie zostało już zaplanowane.