Wtorek, 16 sierpnia 2022. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Bajkowe spotkania z pisarką Martą Falkowską w pedagogicznej bibliotece w Malborku

2018-03-12 13:56:17 (ost. akt: 2018-03-12 14:23:07)

Malborska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Marta Falkowska, autorka bajek o Jasiu Wędrowniku z Żuław, zapraszają uczniów i nauczycieli klas młodszych szkół podstawowych na kolejne spotkanie z Jasiem Wędrownikiem z Żuław.

W trakcie zajęć wędrując żuławskimi „literodróżkami” dzieci poznają żuławskich bohaterów bajki. Zajęcia edukacyjne składają się z trzech części: w pierwszej dzieci zapoznają się z biblioteką: wypożyczalnią, czytelnią i magazynem książek, który robi na nich największe wrażenie.

W drugiej części p. Marta Falkowska czyta napisaną przez siebie kolejną część bajki „O Jasiu Wędrowniku z Żuław” cz. II Zielona Kraina. Później odbywają się zajęcia plastyczne: dzieci rysują ilustrację do bajki i składają proste orgiami –żabkę. Na koniec uczestnicy zajęć pozują do wspólnego zdjęcia i otrzymują pamiątkowe zakładki. Uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach, zadają mnóstwo pytań. Dużo radości sprawia im samodzielne wykonanie ilustracji do prezentowanej bajki.

Termin zajęć bibliotecznych należy uzgodnić w pedagogicznej bibliotece najpóźniej na siedem dni przed planowanym spotkaniem. Realizacja spotkań edukacyjnych uwarunkowana jest od możliwości organizacyjnych Biblioteki. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy naukę poprzez zabawę. 
Zajęcia organizowane przez bibliotekę pedagogiczną są bezpłatne. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Siedziba PBW w Malborku znajduje się na Placu Słowiańskim 5 (budynek Urzędu Miejskiego).

Kontakt: Tel. (55) 272 25 14, E-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl