Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Trzy medale MAL WOPR w Warszawie

2018-03-12 13:40:07 (ost. akt: 2018-03-12 13:44:14)

Imponująca liczba 1016 pływaków reprezentujących 75 klubów z całej Polski wzięła udział w trzecich eliminacjach zawodów pn. Od młodzika do olimpijczyka. Zawody, których celem jest wyłonienie najlepszych w kraju, a także rywalizacja na pięknym olimpijskim obiekcie w stolicy naszego kraju ma już siedmioletnią historię. Pływacy MAL WOPR biorą udział w cyklu zawodów po raz pierwszy ale już zdążyli mocno zaakcentować swoją obecność. W drugim występie w tegorocznym cyklu, po raz kolejny komplet złotych medali wywiozła z Warszawy Paulina Cierpiałowska.

Paula nie dała żadnych szans swoim rywalkom zaliczając przy okazji nowy, fenomenalny rekord życiowy na dystansie 100m stylem dowolnym wynoszący aktualnie 58,56s. W drugim starcie na 100m stylem motylkowym zbliżyła się do swojej życiówki, która przypomnijmy jest rekordem okręgu w kategorii 14 lat, na 0,22s.

Do bardzo wysokiego poziomu naszej najlepszej pływaczki bardzo efektownie dołączył Jakub Grapentyn. Kuba, który wykonuje ostatnio fantastyczną pracę treningową, zanotował w Warszawie zawody życia. W wielkim stylu urywając aż 5s ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego na 100m stylem grzbietowym z czasem 1:10,19s zajął drugi stopień podium. Również w drugim występie na 100m stylem dowolnym spisał się rewelacyjnie bowiem poprawił swoją życiówkę aż o 4s, a czas 1:02,93s pozwolił mu na zajęcie bardzo dobrego, ósmego miejsca w zawodach. Jakub zanotował też w Warszawie największy, bo aż 26% progres w stosunku do swoich najlepszych wyników.

Tylko o jeden procent mniej wywieźli ze stolicy dwaj zawodnicy, którym należą się wielkie brawa za ogromne zaangażowanie w codzienną pracę treningową. Cezary Gwiazdowski i Kamil Czarnota zaliczyli w Warszawie po dwie życiówki, na które zdecydowanie zasłużyli. Zadowolenia po swoich występach nie kryli również Magda Mroczek, Konrad Patoka oraz Mikołaj Szraga. Wszyscy wywalczyli po dwie życiówki wykazując się wielką wolą walki i zaangażowaniem w swoje występy. Jeden rekord życiowy, mimo tygodniowej nieobecności na treningach spowodowanej chorobą, zaliczyła Liliana Szpaczyńska, która powoli acz sukcesywnie „łyka sekundy” ze swoich życiówek.

Z pewnością na o wiele więcej niż jedną życiówkę stać pozostałą dwójkę pływaków MAL WOPR; Olę Ziemińską i Macieja Kowalskiego. Wystarczy, że oboje dostosują się do wskazań trenerek. Podsumowując występy zawodników MAL WOPR nie można zapominać o Nadii Walentynowicz, która pojechała do Warszawy chora i mimo, że nie udało się jej wywalczyć nowych rekordów, popłynęła w czasach do nich niemal identycznych.

Już za niespełna miesiąc nasi zawodnicy pojawią się na pływalni w Warszawie po raz kolejny biorąc udział trzecich eliminacjach. Warszawskie zawody są dla naszych zawodników bardzo atrakcyjne, gdyż poza aspektem rywalizacji w gronie zawodników z całego kraju, pojawia się też na nich akcent wycieczkowy. Nasi pływacy zaliczyli wspólne, wielkie jedzenie pizzy, pełną śmiechu zabawę przy grze planszowej, a kolejnego dnia wybrali się na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. Widok z 30 piętra na przepiękną słoneczną i wiosenną Warszawę z pewnością na długo zapadnie im w pamięć.

Informacja: MAL WOPR Malbork