Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Burmistrz z wizytą w firmie Nyborg-Mawent S.A.

2018-03-12 08:33:55 (ost. akt: 2018-03-12 08:37:48)

W poniedziałek 5 marca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z zastępcą Janem Tadeuszem Wilkiem odwiedzili kolejną malborską firmę, tym razem Nyborg - Mawent S.A.

Nyborg-Mawent S.A. projektuje i produkuje wentylatory przemysłowe na rynek lądowy, morski i offshore od ponad 60 lat. Specjalizuje się w produkcji wentylatorów spalin wyciągowych i wspomagających do kotłów węglowych, zasilanych biomasą lub innymi paliwami. Wentylatory te wykorzystywane są m.in. w przemyśle energetycznym, elektromaszynowym, lekkim, stalowym, stoczniowym, mechanicznym, rolno–spożywczym, chemicznym i w wielu innych. Podstawowe rynki, obsługiwane przez grupę to oprócz Polski – Skandynawia, Europa Zachodnia, Bliski i Daleki Wschód. Nyborg-Mawent S.A. posiada własne biuro badań i rozwoju, a także laboratorium wdrożeniowo-pomiarowe, dzięki czemu jest w stanie przygotować dowolne rozwiązanie pod wymagania klienta, a także zaproponować szeroki wachlarz usług pomiarowo-kontrolnych.

Wizyta burmistrza i jego zastępcy była doskonałą okazją do zapoznania się z bieżącymi potrzebami firmy oraz koniecznością poprawy jakości miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Burmistrz zapewnił władze spółki o wsparciu działań, zmierzających do poprawienia jakości tego parkingu. Rozmawiano także o przygotowaniach do wielomilionowej inwestycji zwiększającej powierzchnię produkcyjną, na które wydano już pozwolenie na budowę.