środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Monheim nad Renem

2018-03-09 11:30:47 (ost. akt: 2018-03-09 11:39:44)

3-6 marca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, pań: Anny Linkner – Suskiej, Izabeli Przybysz i Emilii Nadolskiej z nauczycielami niemieckiej szkoły Sekundarschule w Monheim nad Renem.

Spotkanie w Niemczech miało na celu zaplanowanie międzynarodowej wymiany młodzieży z wyżej wymienionych placówek. Wizyta w szkole pozwoliła na bezpośredni kontakt nauczycieli z Malborka i lokalnych przedstawicieli szkolnictwa. Pierwsze rozmowy przebiegły bardzo pozytywnie i obie szkoły planują dalszą współpracę w zakresie wymiany młodzieży.

Gospodarze zaprezentowali walory turystyczne swojego regionu. Nauczyciele z Malborka mieli okazję zwiedzić Kolonię, jeden z największych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Wizytówką miasta jest gotycka katedra. Delegacja uczestniczyła również w oprowadzaniu po mieście Monheim, które przygotowali uczniowie z tamtejszej szkoły.

Przedstawiciele z Malborka zwiedzili szkołę, brali udział w zajęciach, zaprezentowali również atrakcje turystyczne Malborka oraz Szkołę Podstawową nr 2.

Zwieńczeniem pobytu była wizyta u burmistrza miasta Monheim, pana Daniela Zimmermanna, który z wielkim entuzjazmem poparł starania nauczycieli obu szkół i zachęcił do dalszej współpracy.

tekst: E. Nadolska, SP nr 2 w Malborku
zdjęcia: archiwum SP nr 2 w Malborku