środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

NA MARZEC... ORTALION - kolejny zespół na Zamkowych Kameraliach

2018-03-06 11:57:20 (ost. akt: 2018-03-08 13:11:15)

15 marca (czwartek) o godz. 18 .00 w przyzamkowym Karwanie w ramach cyklu Zamkowe Kameralia wystąpi trójmiejski zespół "Ortalion". Na koncert zapraszają Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.

Ortalion jest formacją, która skutecznie podbija muzyczny rynek zachodni oraz azjatycki. Podczas koncertu w Malborku zespół będzie nagrywał płytę, która w założeniu ukaże się poza granicami naszego kraju trafiając m.in. do egzotycznych zakątków świata, co stanowi doskonałą reklamą dla Malborka.

Koncerty zespołu są zawsze przygotowywane z dużą pieczołowitością, zarówno w warstwie mu-zycznej, jak i wizualnej. Zwykle odbywają się w miejscach starannie wybranych, bliskich zaintere-sowaniom i ogólnej wrażliwości muzyków.

Ortalion to autorski projekt Cezarego Morawskiego, pianisty, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w wielu różnorodnych formacjach muzycznych (m.in. Apteka, Groovekojad, Lipali, IMTM, Behemoth). W skład grupy wchodzą doświadczeni instrumentaliści, wywodzący się z sze-roko rozumianej trójmiejskiej sceny alternatywnej oraz formacji funkowych i jazzowych:
Cezary Morawski - projekt muzyczny, syntezatory,
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa,
Piotr Majka – perkusja,
Robert Jakubiec - trąbka (Young Power),
Marcin Otłowski - saksofon barytonowy i altowy,
Jacek Stromski - instrumenty perkusyjne, sampler (także m.in. Apteka, Kury) oraz
Rafał Chomik – artwork&VJ.

W 2016 r. nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio-Cave ukazał się debiutancki album grupy w formie CD oraz w wersji winylowej. Czarny krążek zespołu miał swoją komercyjną premierę na ubiegłorocznym warszawskim Audio-Show, gdzie materiał spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających oraz wystawców.

Obecnie, poza promocją materiału z pierwszego albumu, zespół kończy przygotowania związane z prezentacją utworów z nowego wydawnictwa, którego premiera odbyła się w połowie listopada ubiegłego roku. Album ten zajął piąte miejsce w rankingu 140 płyt wydanych w 2017 r. w Trójmie-ście.

Muzyka jest chętnie grana w stacjach radiowych. Można ją usłyszeć w Radiu Gdańsk, Radiu Mal-bork, Off Radio Kraków, Radio Sopocki, a także radiowej Dwójce i Trójce i RMF Classic.

Bilety są do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet: ttps://bilety.zamek.malbork.pl/. Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

O projekcie
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe. Obecnie Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.

Obecnie Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Malborka i powiatu malborskiego. Sponsorem Zamkowych Kameraliów jest Przedsiębiorstwo Nogat SP. z o.o. w Kałdowie Wsi

informacja i zdjęcia przekazane przez: Malborskie Stowarzyszenie "Oś"

http://m.82-200.pl/2018/03/orig/ortalion-07-2535.jpg

http://m.82-200.pl/2018/03/orig/ortalion-04-2534.jpg

http://m.82-200.pl/2018/03/orig/ortalion-01-2533.jpg