Czwartek, 1 czerwca 2023. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Burmistrz Miasta Malborka z wizytą w firmie ALEGRE

2018-02-28 13:39:18 (ost. akt: 2018-02-28 13:43:45)

We wtorek 27 lutego br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z zastępcą Janem Tadeuszem Wilkiem odwiedzili Alegre w Malborku.

Alegre to firma z ponad 15-letnią historią obrazującą klasyczną drogę sukcesywnego rozwoju i skali działalności od mikro działalności gospodarczej po strategicznie zarządzany podmiot TSL ze znaczną flotą i dużym potencjałem. Do dyspozycji firmy jest nowoczesny biurowiec, hala magazynowa wykonana w systemie Astron Building Systems - przystosowana do wysokiego składowania oraz plac parkingowo-manewrowy dla samochodów ciężarowych. Alegre jest operatorem logistycznym wyspecjalizowanym w transporcie drogowym do krajów Unii Europejskiej. Do dyspozycji klientów jest 100 ciężarówek bazując przede wszystkim na niezawodnej marce Volvo.

W 2016 roku firma otrzymała nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Malborka w konkursie Malborski Mistrz Biznesu 2015. W czasie wizyty burmistrz mógł się zapoznać z zakończoną inwestycją, która przyczyniła się do efektywnego wykorzystania powierzchni magazynowej, przekazać informacje dotyczące planów dalszego podnoszenia jakości drogi dojazdowej do strefy przemysłowej w Malborku oraz budowy parkingu przy spółce na gruntach miejskich dla pojazdów pracowników funkcjonujących tam firm i ich gości. Rozmawiano także na temat planów dalszego rozwoju Alegre w Malborku.