Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Rockowy początek marca w Alernatywie

2018-02-26 09:15:06 (ost. akt: 2018-02-26 09:18:17)

Tego koncertu nie mogą przegapić miłośnicy rockowego brzmienia. 9 marca (piątek) w Alterantywie wystąpią Sautrus i Taraban. Początek koncertu o godz. 20.

http://m.82-200.pl/2018/02/orig/koncert-9-marca-2496.jpg
Sautrus to kapela z północnej Polski grająca ciężki psychodeliczny rock, uformowany przez Michała Nowaka i Wena Wintera w 2010 r. . Muzycy łączą ze sobą elementy późnych lat 60. z nowoczesnością, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę, docenianą przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. Do tej pory nagrali albumy: “Kuelmaggah Mystsicm" (2012), “REED: Chapter One” (2014), "Anthony Hill" (2017), których recenzje znalazły się na portalach w Polsce i za granicą. Zespół współpracuje z wytwórnią PinkTank Records z Hamburga.
Sautrus ma za sobą trasy koncertowe w Polsce, w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i Austrii. Do tej pory dzielił scenę z takimi kapelami, jak: Ampacity, Belzebong, Blues Pills, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus, czy Samsara Blues Experiment i Uriah Heep. Podczas wiosennej trasy zespół wystąpi po raz pierwszy w nowym składzie, prezentując nowe numery.
Skład zespołu: Weno Winter - wokal , instrumentalia, Michał Nowak – gitara, Jan Sołtys Dzierżanowski - instrumenty basowe, Arek Wendzioł Wądołowski – perkusja.

Taraban to hardrockowy kwartet uformowany w Krakowie latem 2013 r. Mocno zainspirowany gitarową rewolucją początku lat 70., pokornie przywołuje duchy, które nawiedzały Cream, Pentagram, Grand Funk Railroad, Black Sabbath czy Deep Purple. Klasyczny blues-rock spotyka się z grzesznym brzmieniem proto-metalu w analogowej furii riffów i beatów, stanowiących rozpoznawczy znak Tarabanu.
Zespół zadebiutował jako kapela koncertowa pod koniec 2014 r., później dzieląc sceny z Dead Meadow, Monkey3, Naxatras, Greenleaf, Kaleidobolt, Belzebong, Red Scalp, Weedpecker czy Somali Yacht Club.
Skład zespołu: Daniel Suder – wokal, Maciek Trojanowski – gitara, Krzysiek Herzyk – bas, Kris Gońda – bębny.

Zespoły wystąpią 9 marca (piątek) o godz. 20 w malborskiej Alternatywie. Bilety kosztują 20 zł i będą dostępne w dniu koncertu.

O ALTERNATYWIE
Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.

Alternatywa: https://www.facebook.com/ALTERNATYWAKLUB/
Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw: https://www.facebook.com/fabrykainicjatywmalbork/