Poniedziałek, 20 marca 2023. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

"POEZJA NIE HEREZJA" najnowszy zbiór poezji Marty Falkowskiej

2018-02-20 08:20:43 (ost. akt: 2018-02-20 09:38:43)

Marta Falkowska autorka tomików "Trzy rodzaje", "Kalendarzowe Incognito" oraz bajek "Bajka o Jasiu Wędrowniku z Żuław" i "Bajka o Jasiu Wędrowniku z Żuław - część 2" wydała kolejną pozycję zatytułowaną "POEZJA NIE HEREZJA". W marcu odbędą się spotkania autorskie z poetką.

http://m.82-200.pl/2018/02/orig/pnh-2471.jpg
autorem okładki jest Mariusz Stawarski„Inteligencja emocjonalna wyrażona lekkim a zarazem werystycznym stylem poetyckim – to świat oczami Marty Falkowskiej, który warto poznać! Dajcie sobie szansę dostrzec to, czego większość z nas nie widzi! Gorąco polecam!”
Olga Miłaszewska

Wbrew słowom, iż "poetą się bywa, nie jest", Marta Falkowska jest poetką. Ona nie nazywa zastanego stanu rzeczy tak wprost. I nieważne, czy mówimy tu o porach roku, rodzajach człowieczego bytu, czy też gatunkach poezji. "POEZJA NIE HEREZJA" Marty Falkowskiej to już Jej trzeci tomik. Może inaczej, jak mawia sama Autorka, trzecie Dziecko. Ten tomik jest jednak wyjątkowy, Autorka zwierza się w nim Czytelnikom z otarcia się o ludzką bramę piekła... Mimo to Jej poezja wciąż płynie nurtem życia i zachęca do przyjaźni ze słowem pisanym. Gorąco polecam.
Ryszard Filbrandt

Nagrania ze spotkania autorskiego:27 lutego zaczynamy "Bajkowe spotkania o Jasiu Wędrowniku z Żuław" organizowane przez autorkę wspólnie z malborską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku.

2 marca o godzinie 18.00. w Żuławskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z prozą i "POEZJĄ NIE HEREZJĄ.


"Bajki o Jasiu Wędrowniku z Żuław" to ciekawe podróże w krainę historii. Bajki te pełnią rolę dydaktyczną a także terapeutyczną. Zachęcają dzieci do nauki alfabetu, w bajkowy sposób wskazują "literodróżki".

Pozwalają także dzieciom dostrzec piękno swojej małej ojczyzny, ale przede wszystkim stymulują ich rozwój psychofizyczny. Bajki skierowane są jednak nie tylko do dzieci. Organizatorzy liczą, że bajki znajdą odbiorców także wśród starszych czytelników: rodziców, dziadków a także turystów odwiedzających Malbork.


http://www.martafalkowska.pl