Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Oskar Mir zagra w sobotę w Alternatywie

2018-02-15 11:37:56 (ost. akt: 2018-02-15 11:43:42)

17 lutego (sobota) o godz. 20.30 malborską Alternatywę opanuje Oskar Mir i jego fani. Widownia otrzyma hipnotyczne rytmy, nośne refreny po polsku i... trochę tajemnicy. Bo, jak zapewnia Oskar Mir, jego piosenki to hasła nieistniejącej i nieskończonej encyklopedii jeszcze nieopisanych wrażeń i przeczuć. Co ważne, na ten spontanicznie zorganizowany koncert nie ma biletów wstępu.

http://m.82-200.pl/2018/02/orig/oskar-2429.jpg
Muzyka, którą będzie można usłyszeć w sobotę w Alternatywie jest mocno osadzona na melodii wokalu. Oscyluje między muzyką popularną, elektroniką, gatunkami indie, avant, triphop. Wykonawca przyznaje się także m.in. do mitologicznych inspiracji, choćby Orfeusza, „którego nigdy nie słyszał, ale który zszedł do Hadesu i muzyką próbował odbić miłość śmierci”.
Aktualnie Oskar występuje w dwuosobowym, minimalistycznym składzie, wspierany przez Wiktora Piskorza - elektronicznie i multinstrumentalnie, a więc nie zabraknie organicznej energii z żywą gitarą, perkusją, basem i wszystkim, co akurat mają pod ręką. Tej muzyki równie dobrze słucha się w skupieniu, jak i oddając się jej tanecznym rytmom. Zwłaszcza że koncerty bywją . Koncerty często zwieńczone są instrumentalno-elektronicznym jam session.
Pomimo krótkiej działalności Oskara, zostały zarejestrowane już trzy teledyski : „Inaczej” (2017), real.: Sound Mixology San Luis Obispo California, Paula Sołtan, „Białe ćmy” (2017), real.: EGF Elbląg i „Pracownia (Dzwonię)” (2017), real.: RAM TAM TAM Sopot, EGF Elbląg. Produkcje są dostępne w Internecie.

Koncert odbędzie się w Alternatywie, ul. Grudziądzka 16-18.
Początek o godz. 20.30. Wstęp wolny.


O ALTERNATYWIE: Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.