Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Takie były ferie w Mediatece

2018-02-14 12:58:16 (ost. akt: 2018-02-14 13:15:00)

Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w zajęciach i warsztatach przygotowanych na czas ferii zimowych. Atrakcje odbywały się w Mediatece. Poniżej relacja.

Warsztaty robotyki od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naszych milusińskich. Trudno się dziwić, widząc radość małego i większego konstruktora, który potrafi wprawić w ruch samodzielnie zbudowany pojazd. Dzieci stawiły się w komplecie i miały możliwość sprawdzenia się w roli inżynierów.

Kolorowe spotkanie z koralikami Pyssla nauczyło dzieci zabawy w skupieniu i dobrym tempie, dążenia do dokończenia rozpoczętej pracy, a przede wszystkim pokazało, że w każdym drzemie artystyczna dusza. Dzieci bowiem nie tylko korzystały z przygotowanych wzorów, ale także tworzyły własne, niepowtarzalne. I te oczywiście były najpiękniejsze!

Renesans planszówkowy również trwa w najlepsze. Wszyscy dobrze wiemy, że genialna jest zabawa z grami, gdy mama i tata bawią się z nami ;) Albo koleżanka, albo kolega :) Świat gier planszowych jest tak ogromny, ciekawy i fascynujący, że każdy znalazł coś dla siebie, a także nawiązał nowe znajomości.

Wisienką na torcie okazało się spotkanie z tajemniczym Panem Plastkiem i jego zaczarowanym pudełkiem, czyli ekscytujące eksperymenty ekologiczne. Dzieci osobiście brały udział w eksperymentach, a ich zaangażowanie i żywiołowe reakcje są dowodem, że ciekawość i chęć eksplorowania rzeczywistości przez dzieci są przeogromne i warto je zaspokajać!


Informacja: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku