Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wystawa "Naturalnie z serca" Aliny Dunajskiej

2018-02-06 09:07:34 (ost. akt: 2018-02-06 20:38:54)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Galeria Nova zaprasza na wystawę Aliny Dunajskiej "Naturalnie...z serca". Wernisaż odbędzie się w środę 14 lutego o godzinie 17:00. Wystawa czynna będzie do 2 marca (pon.-piąt.: 9:00-15:30, środa: 9:00-19:00)

Alina Dunajska o sobie:
Od urodzenia związana jestem z moim miastem Sztum. Już w dzieciństwie coś przyciągało mnie jak magnez do pustych kartek i ołówka. Z wykształcenia jestem chemikiem. Moja praca zawodowa związana była z chemią ale nie ze sztuką, dlatego często w zaciszu domowym malowałam swoje prace dla własnej przyjemności do tzw. "szuflady". W 2010 r. zostałam członkiem Klubu Plastyków "Paleta" przy SCK w Sztumie obecnie przekształcony w Stowarzyszenie. Od tego czasu zaczęłam poważniej myśleć o rozwijaniu swojej pasji w dziedzinie sztuki.

Poprzez czynne udziały w cotygodniowych warsztatach plastycznych, samo-kształcenie oraz wyjazdy plenerowe, moje prace zaczęły się zmieniać.

Malują różnymi technikami : olej, akwarela, ołówek, akryl, pastele. Głównym tematem moich prac są kwiaty, krajobrazy, martwa natura, zwierzęta i czasami ludzie. Wciąż poszukuję nowych tematów i nowych technik. Moje prace powstają z potrzeby serca w momencie kiedy poruszy mnie dany temat.

Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych w Elblągu, Dzierzgoniu, Malborku i Sztumie. Moje prace znajdują się w domach prywatnych rodziny, przyjaciół i znajomych w kraju i za granicą.

Wystawa "Naturalnie... z serca" jest moją pierwszą wystawią indywidualną. To obrazy namalowane w ciągu ostatnich kilku lat i na przełomie 2017/2018.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy. Dzieję się w niej swoimi emocjami, odczuciami. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie.