Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Lebowski zagra w Alternatywie

2018-01-29 11:42:36 (ost. akt: 2018-01-29 11:47:35)

Po siedmiu latach od znakomitego debiutu, albumu „Cinematic”, Lebowski powraca z koncertami promującymi wydawnictwo live pt. „Lebowski plays Lebowski”. Nowa produkcja to 10 utworów, sześć premier i znany z Listy Przebojów Trójki „Goodbye My Joy”. Zapraszamy na koncert mistrzów instrumentalnego rocka już 2 lutego (piątek) do malborskiej Alternatywy.

http://m.82-200.pl/2018/01/orig/koncert-lebowski-2345.jpg
Lebowski to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic” jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina - muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej. Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 7 tys. egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej.

Album “Cinematic” doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych. Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” czytelnicy miesięcznika “Metal Hammer” oraz słuchacze stacji Radio Rock FM (Włochy), Pro-Radio oraz Megastacja Rock. Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak “Metal Hammer”, “Teraz Rock”, “Lizard”, “Nocturne” (Serbia), “Inferno” (Finlandia) i wielu innych.
W czerwcu 2017 r. ukazało się koncertowe wydawnictwo “Lebowski plays Lebowski”, zawierające aż sześć premierowych kompozycji, stanowiące zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album cały czas spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i recenzentów. “Metal Hammer” przyznał płycie pięć gwiazdek.

Do pracy nad nową płytą studyjną “Galactica”, której premiera planowana jest na marzec 2018 r., kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza, Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu Lebowski, wspomnieć trzeba również o koncertach zespołu. Znakomicie brzmiące i efektownie oprawione wizualnie, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak i na dużych scenach, przed wielką publicznością. Doskonale sprawdziło się to na “International Rock Conspiracy” w Berlinie czy “Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie Lebowski wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Aby sprawdzić, jak zespół brzmi na żywo, wystarczy odwiedzić 2 lutego (piątek) malborską Alternatywę, ul. Grunwaldzka 16-18. Koncert rozpocznie się o godz. 20, drzwi klubu będą otwarte dla fanów od godz. 19.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł i są już dostępne w Alternatywie i na stronie internetowej www.bilety24.pl. W dniu koncertu trzeba będzie zapłacić 30 zł.


O ALTERNATYWIE
Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.

Alternatywa: https://www.facebook.com/ALTERNATYWAKLUB/
Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw: https://www.facebook.com/fabrykainicjatywmalbork/