Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

I etap Olimpiady ZUS za nami

2018-01-29 11:35:41 (ost. akt: 2018-01-29 11:36:39)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wyniki I etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Do kolejnego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowało się 20 trzyosobowych zespołów z pomorskich szkół. Malbork będą reprezentować uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie zwycięskich szkół wzięli udział w „Lekcjach z ZUS”, później zgłosili się do olimpiady wiedzy i przeszli do II etapu.
16 marca w Sopocie uczniowie zmierzą się w etapie wojewódzkim i wyłonią reprezentantów Pomorza, a 26 kwietnia w Warszawie odbędzie się ogólnopolski finał olimpiady.

Osiem uczelni oferuje indeksy zwycięzcom olimpiady organizowanej przez ZUS. Wiele innych wyróżnia laureatów dodatkowymi punktami w procesie rekrutacji. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami.

Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, czy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
W połowie lutego ZUS uruchomi na Facebook’u fanpage „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, gdzie będą publikowane informacje pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja.