środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wielki bigos czyli pierwszy projekt w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior”

2018-01-23 13:11:50 (ost. akt: 2018-01-26 13:21:56)

W 2018 r. zrealizowane będą pierwsze projekty w ramach nowego programu dla młodzieży - Malborski Budżet Obywatelski „Junior”, w skrócie MBOJ. Premierowym zadaniem będzie Wielki Bigos, czyli Medialny Misz Masz przygotowany przez uczniów I LO w Malborku pod kierunkiem Marii Seibert.

Nazwa nie jest przypadkowa, od ponad roku na antenie Radia Malbork, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, ta sama młodzież nadaje audycję pod hasłem Młodzieżowy Bigos – program dla młodzieży i o młodzieży. Dzięki MBOJ jej twórcy będą mieli okazję poszerzyć swój warsztat, wypromować audycję a przede wszystkim zachęcić swoich kolegów i koleżanki z różnych szkół do współpracy.

Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie 13 lutego br. w auli I LO w Światowy Dzień Radia, na które organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich zainteresowanych pracą dziennikarską, nie tylko radiową.

W pierwszym panelu, od godziny 12.00 do 14.00, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach profesjonalnych dziennikarzy, następnie przeprowadzone zostaną konkursy - o wiedzy o Radiu Malbork (zobacz regulamin) i krasomówczy „Moje dwie minuty w radio” (zobacz regulamin i formularz zgłoszeniowy). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Na zakończenie nie zabraknie dobrej muzyki i koncertu na żywo.

Bigosowcy bardzo poważnie potraktowali swoje zadanie i przygotowują się do niego już od dłuższego czasu. Opracowali między innymi spot promujący imprezę, plakat i ulotkę. 20 stycznia uczestniczyli w warsztatach medialnych prowadzonych przez pochodzącego z Malborka Michała Płonkę pracującego w TVN24. Tego samego dnia odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Cegielską, pogodynką i dziennikarką stacji TVN. Jak zapewniają, oba spotkania dały im cenne doświadczenie, które wykorzystają w swojej dalszej pracy.

zdjęcia: archiwum Młodzieżowego BigosuWŁĄCZ dźwięk (prawy dolny róg)


http://m.82-200.pl/2018/01/orig/plakat-bigos-2341.jpg