środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Centrala 57 na koncertowej scenie Alternatywy w sobotę!

2018-01-22 11:03:53 (ost. akt: 2018-01-24 09:13:28)

Po raz pierwszy w Malborku wystąpi Centrala 57. To żywiołowe trio, które muzycznie związane jest z Wrocławiem. Zespół już od 10 lat na swoich koncertach, porywa niezliczoną rzeszę fanów doskonałej muzyki. Każdy występ Centrali 57, to gwarant znakomitej zabawy i niepowtarzalnych muzycznych przeżyć. Zapraszamy do malborskiej Alternatywy już 27 stycznia (sobota) na godz. 20.

Aktualny skład zespołu stanowią: Paweł Tur (gitara i wokal), Rafał Krzywosz (bas) i Wojtek Sitnik (perkusja).
- Wybuchowa i pełna bezproblemowego „powera” kapela, która koloruje swoim słuchaczom życie magiczno - czarodziejskim stylem. Pełny rock'n'roll ubrany w dobrze skrojone ballady. Najlepiej prezentują się na scenie, gdzie dają z siebie maksimum, uwalniając w ludziach dzikie emocje – zachwalają dolnośląską Centralę 57 fani i znawcy. - Twórczość Centrali 57 to rockowo - popowy "cios".

Utwory zespołu opierają się na własnych kompozycjach Pawła Tura oraz tekstach: Adama Polańskiego, Kacpra Szuby, Jacka Telusa, Wojciecha Nowaka i Pawła Tura.

Zespół Centrala 57 powstał w 2007 r. i do tej pory – nieprzerwanie - występuje na polskiej, choć nie tylko, bluesowo-rockowej scenie muzycznej.
W latach 2007-2010 zespół bardziej zbliżony był stylistycznie do bluesa. Autorski materiał muzyczny w pierwszych latach działalności zespołu uzupełniany był również o sporą grupą coverów. Zespół poszukiwał swojego brzmienia... Centrala 57 wykonuje blues-rocka, rockowe ballady, modern-rock, a obecnie pop-rock.

Zespół gra rocznie około sto koncertów, zarówno w klubach, jak i na imprezach plenerowych. Centrala 57 występowała jako support przed takimi wykonawcami, jak: IRA, Oddział Zamknięty, Leszcze, Acid Drinkers, Shakin’ Dudi, Brathanki, Cree, Złe Psy, TSA, Wilki, Hey, Turbo, Golden Life, Perfect, Edyta Bartosiewicz, Lipali, Krzysztof Krawczyk, Kult, Antek Smykiewicz, Kombii, Luxtorpeda i wieloma innymi...

W Malborku koncert odbędzie się 27 stycznia (sobota) o godz. 20 w Alternatywie, ul. Grunwaldzka 16-18. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł, w dniu koncertu - 20 zł.
O MUZYKACH
Paweł Tur - gitara, wokal
Na gitarze gra właściwie od dziecka... Instrumentalista jakich mało. Doskonała technika, lekkość gry - to cechy charakterystyczne dla najlepszych muzyków. Styl gry gitarzysty przez wielu porównywany do Jana Borysewicza. Gra dynamicznie, lekko. Agresywnie oraz delikatnie zarazem. Tak jak najlepsi. Oprócz gry na gitarze, muzyk również śpiewa. Umiejętność łatwego oraz szybkiego komponowania muzyki do gotowych tekstów to cecha charakterystyczna muzyka. Jest autorem kilkudziesięciu kompozycji dla zespołu Centrala 57, z którą wydał kilka dużych płyt.

Rafał Krzywosz - gitara basowa
Najmłodszy muzyk w zespole. Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary basowej. Rafał, pomimo młodego wieku, jest już doświadczonym muzykiem grającym wcześniej w kilku różnych projektach. Obecnie, od 10 kwietnia 2017 r., basista Centrali 57.

Wojtek Sitnik - perkusja
Rockowy mocny sound to jego znak rozpoznawczy, tak jak i uśmiech , który nigdy nie znika. Wojtek współpracował z takimi artystami, jak Ewelina Lisowska, Jula, e.p.i.c, KNOW oraz wieloma innymi. Od 18 sierpnia 2014 r. dołączył do stałego składu Centrali 57.

O ALTERNATYWIE
Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, seanse kinowe; udostępniają również lokal na indywidualne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.

Alternatywa: https://www.facebook.com/ALTERNATYWAKLUB/
Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw: https://www.facebook.com/fabrykainicjatywmalbork/