Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła laureatów konkursów literackich

2018-01-18 15:32:47 (ost. akt: 2018-01-18 15:39:47)

W ramach XXVII edycji festiwalu "Boże Narodzenie w Sztuce" Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dwa konkursy literackie skierowane do uczniów malborskich szkół. Młodsi uczniowie zostali twórcami współczesnych baśni o Bożym Narodzeniu, zaś młodzież ze szkoł średnich zmierzyła się z trudnym zadaniem napisania orędzia bożonarodzeniowego do rówieśników. Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie wpłynęło do biblioteki ponad 50 prac literackich.

Komisje konkursowe stanęły przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców, tym trudniejszym, że interesujących i wzruszających utworów było znacznie więcej niż miejsc na podium. Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych w obu konkursach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w literackich zmaganiach, jak również nauczycielom, którzy wspomagali młodzież w pracy twórczej.
Laureatom gratulujemy!!!
Zapraszamy uczestników konkursu i laureatów na uroczystą galę wręczenia nagród festiwalowych, która odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godzinie 17:00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku
W przypadku zmiany miejsca uroczystego wręczenia nagród ze względów organizacyjnych informacja pojawi się na budynku PSM w Malborku. Bardzo prosimy o śledzenie ewentualnej informacji o zmianie miejsca.
"Zaczarowane Święta - współczesna baśń bożonarodzeniowa" dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum.
LAUREACI KONKURSU
I. Maja Martyniak Gimnazjum „Awans”
II. Dominika Trzcińska SP nr 8 (klasa VII)
III. Gabriela Kuczyńska SP nr 1 (klasa gimnazjalna)
wyróżnienia:
Nadia Staniszewska SP nr 8 ( klasa VII)
Michalina Duda SP nr 1 (klasa VII)

Drugi konkurs o tytule"Jest taki dzień - moje orędzie bożonarodzeniowe do rówieśników" był skierowany do młodzieży szkół średnich.
LAUREACI KONKURSU
I. Natalia Rekowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku
I. Marcel Gęsiarz – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
III.Wiktoria Małodzińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku
wyróżnienie:
Małgorzata Szostkowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku