Piątek, 7 października 2022. Imieniny Krystyna, Marii, Marka

Malbork rekordowo zagrał z WOŚP

2018-01-16 14:37:45 (ost. akt: 2018-01-16 20:10:04)

Malborski sztab po raz kolejny zagrał z orkiestrą Jurka Owsiaka. 26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W naszym mieście tym razem graliśmy przez 3 dni.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek 12 stycznia X Koncertem Otwartych Gitar w Pubie Baszta. Stało się już tradycją, że muzykujący mieszkańcy naszego miasta jednoczą się zawsze w szczytnym celu, łapią za instrumenty i koncertują przeprowadzając zbiórkę środków. Tym razem pieniądze zebrane w Baszcie trafiły do puszki WOŚP. Tam również rozpoczęły się pierwsze licytacje, np. koszulki z ostatniego Przystanku Woodstock, której nowy właściciel przekazał na leczenie noworodków aż 250 zł.

W sobotę 13 stycznia wystartował pierwszy bieg „Policz się z cukrzycą.” Happening biegowy wspierający 26. Finał WOŚP, którego głównym założeniem i przesłaniem jest nagłośnienie problemu, jakim jest stale zwiększająca się ilość osób chorujących na cukrzycę. Do biegu organizowanego wraz z Grupą Malbork zgłosiło się 150 osób, z których w dniu startu na mecie stawiło się ponad 120 osób. Dochód z wpisowego trafił do puszek wolontariuszy. 


W sobotnie popołudnie malborski sztab przeniósł się na koncertową scenę Karwanu w Muzeum Zamkowym. To tam odbył się koncert podopiecznych Katarzyny Zając-Bacy czyli Łubudubu oraz koncert formacji Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Każdy, kto tego wieczoru przybył wspierać WOŚP miał okazję skosztować słodkości przygotowanych przez studentów malborskiego oddziału Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy oraz uczestniczyć w licznych aukcjach. To tutaj udało się zlicytować m.in. kosz ze słodyczami za 500 zł czy zestaw otrzymany od muzyków z WBH za 255 zł.

W dniu finału na ulicach Malborka pojawiło się 130 wolontariuszy z puszkami, a pierwsze atrakcje można było śledzić na lodowisku już od 7:30. Tam odbywały się rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja. O słodką część „grania” i gorące przysmaki zadbały Panie ze Stowarzyszenia „Nasz Wielbark”, zebrane środki ponownie trafiały do puszek Fundacji WOŚP. 

Podczas licytacji na lodowisku dzięki Adamowi Rozenberg przedstawicielowi Polskiego Związku Hokeja na Rolkach można było wylicytować oficjalną koszulkę reprezentacji Polski z autografami dwójki zawodników: Mateusz Strużyk (napastnik) i Tomasz Witkowski (bramkarz). Prezes ekstraligowego zespołu PH Automatyki Gdańsk przekazał nam koszulkę meczową zespołu wraz z autografami wszystkich zawodników grających w Polskiej Hokej Lidze. Oprócz koszulek można myło też zakupić oficjalny krążek hokeja na rolkach, którym rozegrywano mecze The World Games - Wrocław 2017.

Do kolejnego wspierania WOŚP na sportowo można było dołączyć podczas zajęć fitness w ramach Aktywnie z Molkami. O godzinie 15:00 przed mieszkańcami Malborka otworzyła swoje mury Szkoła Podstawowa nr 5. To tam jak co roku odbywają się występy artystyczne, najbardziej gorące licytacje, a każdy z przybyłych może zasilić konto fundacji korzystając z atrakcji różnych stoisk napędzanych energią dobrych ludzi. To również jedna z okazji by uruchomić kawiarenkę pod Aniołami pełną kolorowych i pachnących smakołyków. 

Podczas finału wiele emocje przyniosły przygotowane licytacje. Tradycją stało się licytowanie złotego pierścionka ( w tym roku uzyskał kwotę 1500 zł), tortu przekazywanego przez Cukiernię Jędruś (kwota 300 zł). Dopisali również podopieczni Przedszkola Czerwony Kapturek, którzy 9 rok z rzędu stanęli do licytacji obrazu. Tym razem za kwotę 1500 zł wylicytowali obraz przekazany przez Galerię Ars z Malborka. Wiele emocji przyniosły również licytacje gadżetów WOŚP (410 zł) oraz bonu na wycieczkę zagraniczną, który na licytację przekazał Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski. (900zł)

Osoba, która wylicytowała BON będzie mogła uczestniczyć w wybranym przez siebie wyjeździe zagranicznym w ramach delegacji Urzędu Miasta, a podróż i pobyt w całości zostanie opłacony z prywatnych pieniędzy burmistrza Marka Charzewskiego.

O program artystyczny zadbały dzieci i młodzież z malborskich szkół, Zespół Pieśni i Tańca pod opieką Anetty Ciok oraz Bursztyki czyli podopieczni Celiny Pacanowskiej.

Zbiórka zakończyła się o 20:00 tradycyjnym światełkiem do nieba, w Malborku na placu Kazimierza Jagiellończyka obejrzano pokaz fire show w wykonaniu grupy Nephilim - Fire & Light Show.

Dzięki wszystkim akcjom w nocy 14 stycznia nasz sztab na swoim koncie do przekazania dla Fundacji WOŚP miał już 87 457, 33. Ta kwota jednak zwiększy się w momencie zakończenia wszystkich aukcji internetowych.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za udział w licytacjach podczas malborskiej części 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcje, które odbywały się w Pubie Baszta, w Karwanie i Szkole Podstawowej nr 5 przyniosły ponad 11 tys zł na rzecz fundacji. Tych, którzy jeszcze chcą wspomóc działania WOŚP a jednocześnie zwiększyć rekordową kwotę zebraną przez Sztab Malbork zachęcamy do udziału w trwających aukcjach internetowych, które znajdziecie pod linkiem: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=45020299

Obejrzyj zdjęcia:
- odprawa wolontariuszy
- X Koncert Otwartych Gitar
- Pierwszy bieg "Policz się z cukrzycą"
- Koncert Łubudubu i Wszyscy Byliśmy Harcerzami
- Regionalna Liga Hokeja dla WOŚP
- Fitness czyli Aktywnie z Molkami dla WOŚP
- Finałowe granie w Szkole Podstawowej nr 5

Sztab WOŚP Malbork składa wielkie wyrazy podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować tak wielkiego, trzydniowego wydarzenia (kolejność przypadkowa):
- AMJ Marketing, McDonald’s, Muzeum Zamkowe w Malborku, KS SPORT, Pomezania Malbork, OSiR Malbork, Brapol, TV Malbork, Da Grasso, InterMarche, Margraf, galeria Ars, LaboSport, Jazz Club Spiżarnia, Salon Fryzjerski Point, Bar Bis, Cukiernia Jędruś, Restauracja Sphinx, Alegre, Salon na francuskiej, Jadłodajnia Tania, MCKiE, CAW Malbork, Makul@tura, Centrum Animacji Latawiec, Day Spa Centrum Urody, Ceramika Stare Miasto, Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego, DKMS Polska, Hotelik Groblanka, Doktor Marchewka, Vanillia, Aktywnie z Molkami, J&J, Barometr, Społem, Mariusz Stawarski, Restauracja Pasja, Adrianna Zawadzińska, Telebim Malbork, Złotnik Jubiler - Daniel Partyka, Amber Mal, Piekarnia Koszykowa, Stanikowy Zawrót Głowy, Zakład Złotniczy Suchodolski, Kwiaciarnia Malborska, Hotel Dedal, Quchnia Bistro, Wanda Wolak, Kwiaciarnia Autorska, Skin’s Barber Shop, Grupa Malbork, Mito Studio, RyGO, Piekarnia Warmińska, Przyszłość, Owal, MZK Malbork, Pub Baszta oraz wszystkim innych zaangażowanym w wspieranie działań malborskiego sztabu.
http://m.82-200.pl/2018/01/orig/wosp-baner-2274.jpg