środa, 29 czerwca 2022. Imieniny Pawła, Piotra, Salomei

Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt - LOTOS GRIFFIN CUP w Malborku

2018-01-16 08:18:54 (ost. akt: 2018-01-16 09:13:08)

W niedzielę 14 stycznia w Malborku odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Lotos Griffin CUP 2018, w którym w dwu kategoriach wiekowych rywalizowało 16 zespołów. W meczach finałowych turnieju dwukrotnie zwyciężyły drużyny Kadr Pomorskiego Związku Piłki Nożnej po wyrównanych meczach pokonały APLG Gdańsk.

W meczach o trzecie miejsce w kategorii U-12 -LZS BOJANO wygrał z Pogoniom Tczew a w U-15 Lider Rychnowy pokonał drużynę SMS Malbork.

Trzeba podkreślić że w niektórych drużynach była duża różnica wiekowa od 2-3 lat, tym bardziej należy wyróżnić ambitną postawę zawodniczek młodszych.

W tym przypadku bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku która awansowała do półfinału i przegrała w z Kadrą Pomorza w emocjonującym meczu 0-1. Dobrze również się zaprezentowały dziewczyny z Delty Nowy Staw i Olimpico Malbork.

Puchary i medale oraz nagrody indywidualne przy licznie zgromadzonej publiczności wręczał: Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz działacze z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: Olaf Dramowicz, Marek Gałczyński, Adam Manuszewski i Małgorzata Mierzejewska.

Jednoznacznie należy stwierdzić, że turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Dużego zaangażowania i ambicji dziewczyn mogą tylko pozazdrościć niektórzy chłopcy. Przykładem może być wspaniała postawa drużyny z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która mimo iż wiekowo była młodsza prezentowała bardzo wysoki poziom sportowy.

Podziękowania należą się:
- Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za pomysł i zorganizowanie turnieju,
- Grupie "LOTOS" - głównemu sponsorowi,
- Szkole Podstawowej nr 5 za profesjonalne przygotowanie obiektu
- mediom, za obsługę wydarzenia

Koordynator GOSSM Malbork
Henryk Pawłowski