Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w SOSW

2018-01-15 10:58:50 (ost. akt: 2018-01-15 11:17:02)

Mimo, że święta już za Nami, to w powietrzu nadal czuć magiczną moc Bożego Narodzenia. Towarzyszące zewsząd kolędy pozwalają Nam choć na chwilę wrócić pamięcią do rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Właśnie dlatego 10 stycznia 2018 roku z inicjatywy specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego imienia Marii Grzegorzewskiej w Malborku odbył się III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek "A nadzieja znów wstąpi w nas". Świąteczne kolędowanie zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Burmistrz Miasta Malborka – Pan Marek Charzewski, Dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu – Pani Sylwia Grabowska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Pani Grażyna Zawacka, Kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego – Pan Tomasz Bogdanowicz oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.

W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięli:
- zespół ,,Płomyki” ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Malborku
- Zespół ,,Fundacja wróć” z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego
w Lasowicach Wielkich
- duety ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim
- grupa ,,Samer Band” z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie
- zespół ,,Jedyneczki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr.1 w Elblągu
- ,,Półnutki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kołozębiu
- Zespół ,,Uśnickie anioły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego imienia
Krystyny Jankowskiej w Uśnicach
- Zespół ,,Wielki Błękit” z Branżowej Szkoły Specjalnej I Stopnia nr 19 imienia
Stefana Batorego w Gdańsku
- oraz zespół ,,Pasja” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Malborku.

Wszyscy uczestnicy przeglądu spotkali się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności, której serca podbiły nie tylko pełne zaangażowania wykonania, ale również ujmujące aranżacje utworów. Zarówno znane, jak i te mniej znane utwory bardzo podobały się słuchaczom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na szczególną uwagę zasługuje występ grupy teatralnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Malborku, która przy wsparciu bardzo zaangażowanych rodziców i nauczycieli przedstawił inscenizację ,,Samotność z wyboru”.

III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek okazał się niezwykłym widowiskiem artystyczno – muzycznym, które zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych, a tradycja wspólnego kolędowania okazuje się być ciągle pielęgnowana. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy, a organizatorom i dobrym duchom imprezy – Drukarni HP-GRAF serdecznie dziękujemy. Zapraszamy za rok!!!

inf: SOSW Malbork