Wtorek, 31 stycznia 2023. Imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy

Namiastka historii podczas lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2

2018-01-12 11:23:03 (ost. akt: 2018-01-12 11:29:50)

Połączenie historii z wysiłkiem fizycznym i niesamowite wrażenia . Uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przenieść się w czasy średniowiecza i doświadczyć walk na miecze w replikach wyposażenia rycerskiego. Wszystko to dzięki uczniowi dwójki Kajetanowi Mąderowi , który chciał podzielić się swoją pasją z kolegami ze szkoły. Udostępnił on na potrzeby lekcji dwa komplety ubiorów rycerskich

Po wstępnym omówieniu wszystkich części zbroi , uzbrojenia oraz przedstawieniu zasad walk sportowych i zasad bezpieczeństwa ,uczniowie mogli spróbować swoich sił w pozorowanych walkach z Kajetanem.
Nasze Miasto jest szczególnie ściśle związane ze średniowieczną historią walk rycerskich. Lekcja ta miała na celu przybliżenie młodzieży realiów w jakich walczyli rycerze dźwigając na sobie kilkunastokilogramową zbroję. Młodzież mogła się przekonać ile wysiłku i sprawności fizycznej wymagała walka rycerzy kiedy sami po kilku minutach aktywności w ekwipunku rycerskim z braku sił zaprzestawali walki.
Zmagania uczniów odbywały się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Była to niestandardowa lekcja WF, która wzbogaciła wiedzę młodzieży i była świetną historyczną zabawą.

Informacja i foto. Andrzej Lewandowski