Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Młodzicy MAL WOPR w składzie Kadry Wojewódzkiej na rok 2018

2018-01-08 09:22:46 (ost. akt: 2018-01-08 09:30:32)

Doskonale rozpoczął się rok dla Sekcji Pływackiej MAL WOPR. W piątek została opublikowana lista zawodników powołanych do składu Kadry Wojewódzkiej w pływaniu na rok 2018. W trzydziestoosobowej ekipie najlepszych pomorskich pływaków znalazło się aż pięcioro zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

Skład kadry został opracowany na podstawie rankingu ogólnopolskiego z dnia 31.12.2017r. z krótkiej pływalni. Oznacza to, że czym wyżej klasyfikowany był zawodnik w konkurencji, w której określone są klasy pływackie dla danego rocznika, tym większą miał szansę na znalezienie się w tym doborowym towarzystwie.

Listę najlepszych otwiera nie kto inny jak posiadaczka siedmiu najlepszych wyników wszechczasów w Polsce, trzynastoletnia Paulina Cierpiałowska. Paula została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w aż 10 konkurencjach na 17 możliwych, zaś w jednej zajęła drugą pozycję. Z pewnością można mówić w jej przypadku o spektakularnej dominacji w kategorii 12 latek w całym roku 2017.
http://m.82-200.pl/2018/01/orig/img-2290-2256.jpg
Ścisły skład kadry zamyka fantastycznie spisująca się w minionym roku Nadia Walentynowicz. Nasza zawodniczka w połowie roku zaczęła wykazywać coraz lepsze przygotowanie do stylu grzbietowego i to właśnie w tym stylu na dystansie 200m została sklasyfikowana na 13 miejscu w kraju. Dało jej to miejsce w dwudziestce najlepszych. Szkoleniem w ramach kadry wojewódzkiej objęci są zawodnicy ze ścisłej 20-tki ale również 10-tka rezerwy.

W bezpośrednim zapleczu kadry znalazła się aż trójka zawodników MAL WOPR. Po raz drugi w tym składzie znalazła się Magda Mroczek. Tym razem plasując się na 15 lokacie w kraju na dystansie 100m stylem dowolnym wraz ze swoją koleżanka ze sztafety również piętnastą w Polsce w konkurencji 200m stylem klasycznym Lilianą Szpaczyńską mogła cieszyć się z nominacji. Dla naszej najlepszej klubowej żabkarki Liliany, awans do kadry jest ogromnym zaskoczeniem ale w pełni zasłużonym. W kadrze debiutuje też doskonale spisujący się szczególnie na początku sezonu 2017/2018 nasz długodystansowiec Jakub Grapentyn. Kuba zanotował 18 wynik w kraju właśnie w długodystansowej konkurencji 800m stylem dowolnym i zaliczył historyczny sukces w swojej karierze.

Bardzo cieszy tak duża liczba zawodników MAL WOPR w składzie Kadry Wojewódzkiej. Świadczy to zarówno o właściwej pracy treningowej ale również o dużym zaangażowaniu nie tylko zawodników ale i ich rodziców. I to właśnie tym ostatnim trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska składają ogromne podziękowania za zaufanie, pomoc i wielkie serce. Zawodnikom z kolei składają serdeczne gratulacje, wierząc że to wyróżnienie zdopinguje ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Już za nieco ponad trzy tygodnie czeka ich pierwsze zgrupowanie szkoleniowe kadry. Nasi pływacy wyjada w ferie do Wałcza, gdzie na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu będą szlifować formę na najważniejsze imprezy sezonu.

MAL WOPR Malbork